امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۹:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114723
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه «فرانس24»، دولت فرانسه روز پنج‌شنبه هشدار احتیاط امنیتی را از 31 کشور به ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه «فرانس24»، دولت فرانسه روز پنج‌شنبه هشدار احتیاط امنیتی را از 31 کشور به 40 کشور گسترش داد.

پیش از این، کاخ الیزه (کاخ ریاست جمهوری فرانسه) امروز در پایان جلسه شورای دفاعی فرانسه، با اشاره به افزایش تدابیر امنیتی و ضدتروریستی در این کشور از اتخاذ و تشدید تدابیر پیشگیرانه امنیتی در اماکن عمومی و شبکه حمل‌ونقل خبر داده بود.

طبق همین بیانیه، طی جلسه شورای دفاعی فرانسه که ظهر امروز به ریاست «فرانسوآ اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه در کاخ الیزه برگزار شد، در همان ابتدا تصمیم گرفته شد که تدابیر پیشگیرانه شدیدتری علیه تهدیدها و خطرات تروریستی در اماکن عمومی و شبکه حمل‌ونقل فرانسه اتخاذ شود. پاریس همچنین آماده است در صورت درخواست سایر کشورها، به آنها در امر مبارزه با تروریست‌ها و تندروها کمک کند

کاخ الیزه همچنین اعلام کرد: «به موجب قانون مبارزه با تروریسم که در حال حاضر در پارلمان فرانسه در دست بررسی است و در مرحله تصویب قرار دارد، مقابله با تهدیدهای ناشی از مبارزان خاجی نیز بصورت مؤثر تشدید خواهد شد.»

این بیانیه در ادامه افزود: «در شورای دفاعی فرانسه تصمیم گرفته شد که فرانسه حمایت خود از مخالفان سوری را که هم‌اکنون در حال مبارزه با گروه‌های تندرو هستند، افزایش دهد. علاوه بر این پاریس که در حملات هوایی علیه مواضع گروه تروریستی داعش در عراق مشارکت دارد، در چارچوب تعیین شده جهت تضعیف داعش و بازگشت ثبات و امنیت به عراق، به اقدام خود در حمایت از مقامات عراقی ادامه خواهد داد.»

فرانسه از هفته گذشته همراه با آمریکا حملات هوایی در عراق را آغاز کرده است. یکی از گروه‌های تروریستی وابسته به داعش به همین بهانه دو روز قبل یک تبعه فرانسه را سر برید. پاریس نگران است که بازگشت صدها تبعه فرانسوی که برای همراهی داعش و دیگر گروه‌های تروریستی به عراق و سوریه سفر کرده‌اند، پس از بازگشت به فرانسه دست به اقدامات تروریستی بزنند.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها