امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۷:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114734
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «مهدی سنایی» سفیر ایران در روسیه از برنامه‌ دو کشور برای افزایش همکاری‌ها در زمینه 

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «مهدی سنایی» سفیر ایران در روسیه از برنامه‌ دو کشور برای افزایش همکاری‌ها در زمینه  فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای خبر داد.

آقای سنایی در مصاحبه‌ای که متن کامل آن امروز در روزنامه «روسیسکایا گازتا» منتشر می‌شود، با تأکید بر روابط خوب تهران و مسکو، گفته است: «نیروگاه اتمی بوشهر که با کمک روسیه ساخته شد، نمادی از همکاری موفق بین کشورهای ما بوده است. نیروگاه به صورت بی‌نقص کار کرده و در حال تولید برق است. اما یک نیروگاه برای ایران کافی نیست، پس کار ما ایجاد نیروگاه‌های بیشتر است. تهران و مسکو اکنون در حال گفتگو درباره گسترش همکاری‌ها در زمینه انرژی هسته‌ای هستند.»

سفیر ایران در مسکو افزود: «من مطمئنم که ایران و مسکو چشم‌انداز خوبی برای گسترش همکاری‌ها در حوزه انرژی اتمی دارند.»

آقای سنایی همچنین گفت: «ما امیدواریم که برق در ایران نه تنها توسط نیروگاه‌های اتمی بلکه توسط نیروگاه‌های حرارتی هم تولید شود. وزرای انرژی ایران و روسیه در حال همکاری نزدیک در این موضوع هستند. نتیجه آن توافقی بین دو کشور برای بروزرسانی دو نیروگاه حرارتی خواهد بود که توسط متخصصان شوروی در ایران ساخته شد و همچنین بروزرسانی نیروگاه‌های حرارتی قدیمی است؛ ما قصد ساختن نیروگاه‌های جدید را داریم.»
ایران و روسیه که هر دو هدف تحریم‌های غرب قرار دارند، در ماه‌های اخیر مذاکرات گسترده‌ای را برای افزایش همکاری‌های دوجانبه به خصوص در بخش انرژی داشته‌اند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها