امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114739
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه شب گذشته موفق شدند، شهرک «عدرا العمالیه» را که عمدتا دو گروه ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه شب گذشته موفق شدند، شهرک «عدرا العمالیه» را که عمدتا دو گروه تروریستی «جبهه النصره» و «جیش الاسلام» به مدت 8 ماه تصرف کرده بودند، آزاد کنند.

یک منبع نظامی سوری در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تاکید کرد که عملیات بازپس گیری این شهرک بیش از 8 ساعت طول نکشید و نیروهای ارتش سوریه از چهار محور اصلی عدرا البلد،‌ الریحانیه، بزرگراه بین المللی عدرا العمالیه و ورودی اصلی این شهرک عملیات خود علیه گروه‌های تروریستی مستقر در آن را آغاز کردند تا در همان ساعت اول تعداد زیادی از تروریست‌ها را در منطقه شرکت آب و فاضلاب عدر العمالیه به هلاکت برسانند و با کشته شدن این تروریست‌ها مابقی عناصر مسلح که عمدتا وابسته به جبهه النصره بودند، فرار را بر رویارویی با ارتش سوریه ترجیح دهند.

این منبع در ادامه افزود: عملیاتی که ارتش سوریه در عدرا العمالیه اجرا کرد، سریع‌ترین عملیات اجرا شده از سوی ارتش سوریه از زمان آغاز عملیات‌های این نیروها علیه گروه‌های مسلح تروریستی است، به ویژه آنکه منطقه عدرا العمالیه دارای موقعیت استراتژیک خاصی است و بر بزرگراه بین المللی حمص – دمشق اشراف دارد، علاوه بر اینکه این شهرک به ایستگاه سوخت و انبارهای نفتی عدرا نیز نزدیک است.

وی توضیح داد: یگان مهندسی ارتش سوریه شبکه‌ای از تونل‌ها را در این شهرک کشف کرد که گروه‌های مسلح در احداث آنها از اهالی و نظامیان ربوده شده این منطقه استفاده کرده بودند و عدرا العمالیه و دوما را از سمت تل کردی و عدرا العمالیه و عدرا البلد را به یکدیگر ارتباط می‌داد.

این منبع میدانی سوری تاکید کرد که نیروهای ارتش سوریه پیش از تخریب این تونل‌ها به شکلی بسیار هوشمندانه اقدام به استفاده از آنها و نفوذ به داخل مقرها و نقاط تجمع تروریست‌ها در شهرک و غافلگیری آنها کردند و به همین دلیل عملیات آزادسازی شهرک عدرا العمالیه به سرعت و با فرار عناصر گروه‌های تروریستی جیش الاسلام و جبهه النصره و هلاکت و زخمی شدن تعداد زیادی از آنها پایان یافت.

به این ترتیب با آزادسازی عدر العمالیه، ارتش سوریه بر دروازه‌های شهر «دوما»، پایگاه و مرکز اصلی گروه‌های مسلح در ریف دمشق قرار دارد و تمام راه‌های امداد و کمک‌رسانی تسلیحاتی گروه‌های مسلح از سمت عدرا البلد و عدرا العمالیه و عدرا الصناعیه در ریف شمالی دمشق را قطع و مسدود کرده است.

اما درباره سرنوشت هزاران شهروند و نظامی ربوده شده سوری ساکن عدرا العمالیه، منابع مسئول تاکید می‌کنند که اطلاعات بسیار اندکی درباره این افراد وجود دارد، اما این احتمال قوی مطرح است که جیش الاسلام پس از عقب‌نشینی از مواضع خود در عدرا العمالیه و آغاز عملیات پیشروی در عدرا البلد اقدام به انتقال این افراد به کانون تجمع و فعالیتش در دوما کرده باشد و در این خصوص منابع محلی تاکید می‌کنند که جیش الاسلام قصد دارد، از این افراد در صورت آغاز عملیات ارتش سوریه برای آزادسازی دوما استفاده کند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار