امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۱۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114755
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، هیأتی از عالمان مطرح شیعه در اندونزی که به منظور ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، هیأتی از عالمان مطرح شیعه در اندونزی که به منظور دیدار با چهره‌های دینی و فرهنگی کشور، به ایران اسلامی سفر کرده‌اند، عصر دیروز با معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی دیدار کردند.

عمر شهاب، محسن لبیب، موسی کاظم، احمد هدایت و سید حسن عیدروس، اعضای این هیأت را تشکیل می‌دهند که به دعوت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و با هماهنگی رایزنی فرهنگی ایران در اندونزی، به کشورمان، آمد‌ه‌اند.

سید محمدحسین هاشمی، معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سخنانی خطاب به هیأت اندونزیایی، نگاه این سازمان به اندونزی را نگاهی اسلامی عنوان کرد و گفت: متأسفانه با خبر هستیم که تکفیری‌ها و سلفی‌ها نگاه ویژه‌ای به اندونزی و مالزی دارند و فعالیت‌هایی در این کشورها انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه حرکت‌های اسلامی در جهان اسلام به شدت نسبت به شیعه و دولت شیعه در ایران حسادت می‌ورزند، اظهار کرد: آنها متوجه حضور ایران در لبنان، سوریه، عراق و یمن شده‌اند و به همین دلیل از ایران کینه به دل گرفته‌اند.

هاشمی با گفتن این جمله که تمام دولت‌ها در تامی کشورها دارای پروژه هستند، گفت: پروژه‌ی جمهوری اسلامی ایران هم مخالفت با حضور بیگانگان در منطقه است. مقاومت برابر رژیم صهیونیستی و دفاع از فلسطین و عراق و سوریه هم در همین راستاست.

وی همچنین با مخالفت شدید حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اهانت به اصول اهل سنت ازجمله همسران پیامبر (ص) به ویژه ام‌المؤمنین عایشه، سخنان خود را با چند سفارش و توصیه به هیأت اندونزیایی اینگونه پایان داد: این را بدانید که فساد عالِم، عالَم را به فساد می‌کشاند، پس به دنبال علم‌آموزی باشید و با رشد علمی جامعه‌ی شیعه در اندونزی، از افراط‌گرایی پرهیز کنید. سعی کنید تا تعامل هر چه بیشتری با اهل سنت داشته باشید و بدانید که تحرکات بسیار تکفیری‌ها در دنیا، فرصتی برای اشاعه‌ی عقلانیت شیعه است.
 
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار