امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114766
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۵۰
تعداد بازدید: 56
قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به افزایش

قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به افزایش شهریه‌ها و افزایش ظرفیت دکتری در دانشگاه آزاد، گفت: نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات در خصوص افزایش ظرفیت دکتری و همچنین افزایش شهریه‌ها نگرانی‌هایی داشتند و همین طور که می‌دانید چند روز پیش میرزاده رئیس دانشگاه آزاد را برای ارائه توضیحاتی به مجلس دعوت کردند.

وی با بیان اینکه نمایندگان همواره به دنبال راهی بودند تا دانشگاه آزاد پاسخگو باشد، ادامه داد: دانشگاه آزاد باید نظارت ‌پذیر باشد و در چارچوب سیاست‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی و اختیارات قانونی هیأت امنا عمل کند.

جعفری تصریح کرد: دغدغه و نگرانی نمایندگان از افزایش شهریه‌ها و افزایش ظرفیت دکتری هنوز هم وجود دارد، البته میرزاده با حضورش در مجلس توضیحاتی به نمایندگان داد، ولی دانشگاه آزاد باید ترتیبی اتخاد کند که هزینه‌ها و درآمدش را از منابع دیگر تامین کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: باید شرایطی اتخاذ شود که به خانواده‌ها و دانشجویان در رابطه به افزایش شهریه فشار وارد نشود. به هر حال هزینه تحصیل در دانشگاه بالا است و نباید این هزینه را بیش از این بالا برد.

جعفری اظهار داشت: باید راه‌حلی پیدا کرد تا دانشجویان برای ادامه تحصیل با مشکل روبرو نشوند. دانشگاه آزاد هم باید در راستای قانون عمل کند، نگرانی نمایندگان به خاطر مشکلات مردم است و آنها به نوعی انتقال دهنده سخنان و نگرانی‌های مردم هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها