امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۴:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114767
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۵۰
تعداد بازدید: 35
ابراهیم آقامحمدی نماینده مردم خرم‌آباد و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی ...

ابراهیم آقامحمدی نماینده مردم خرم‌آباد و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;< /strong> با اشاره به اظهارات مداخله‌جویانه دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلیس در مورد ایران، اظهار داشت: اظهارات سخیف کامرون نشان داد که دولت انگلیس به مانند دولت آمریکا قابل اعتماد نیست.
وی افزود: اظهارات نخست‌وزیر انگلیس علیه ایران بسیار گستاخانه، سخیف، بی‌منطق و بی‌شرمانه بود که بعد از دیدار وی با رئیس‌جمهور کشورمان مطرح شد؛ کامرون با این الفاظ بی‌ادبانه علیه ایران، شأن و ماهیت خودش را نشان داد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تصریح کرد: انگلیس همیشه خوی استعماری و استکباری داشته است، اما آنان امروز مانند قبل اقتدار ندارند و می‌خواهند قدرت مجازی و کاذبی را برای خودشان دست و پا کنند.
وی تأکید کرد: کامرون با سخنان وقیحانه و بی‌شرمانه‌اش،به دنبال دخالت در امور داخلی ایران است؛ این سخنان نخست‌وزیر انگلیس، لزوم بی‌اعتمادی دولتمردان به روباه پیر را به اثبات می‌رساند و باید پاسخ درخور و شایسته‌ای به آنان داده شود.
آقامحمدی با تأکید بر اینکه دولت باید بازگشایی سفارت انگلیس در تهران و گسترش روابط دو کشور به سطح سفیر را متوقف کند، یادآور شد: بازگشایی مجدد جاسوس‌خانه روباه پیر در تهران کوتاه آمدن در برابر مواضع ضدایرانی کامرون است.
گفتنی است نخست وزیر انگلیس پس از دیدار با حسن روحانی رئیس جمهور ایران، طی سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل، ضمن طرح این ادعا که ایران از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کند، گفت: حکومت ایران باید برنامه هسته‌ای و نیز رفتار با مردم خودش را تغییر دهد.
کامرون همچنین با اشاره به دیدار خود با رئیس جمهور ایران گفت: اختلاف‌نظرهای شدیدی با ایران داریم.
وی همچنین در این اظهارات کلید شکست داعش را پایان حکومت اسد در سوریه ذکر کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها