امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۸:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114770
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۵۰
تعداد بازدید: 27
محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به صحبت‌های ...

محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به صحبت‌های نخست‌وزیر انگلیس در مجمع عمومی سازمان ملل در ارتباط با ایران گفت: اظهارات گستاخانه نخست‌وزیر انگلیس نشان داد که این کشور قابل اعتماد نیست و خوی استکباری و زیاده‌خواهی خود را همچنان دارا هستند.
وی افزود:‌ انگلیسی‌ها که سابقه بسیار بدی در اذهان ملت ایران دارند، با این اقدام خود نشان دادند هر گونه نشان دادن چراغ سبز به آنها بیانگر اشتباه فاحش سیاسی است.
دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اظهارات گستاخانه نخست‌وزیر انگلیس نباید بی‌پاسخ بماند،‌اظهار داشت: از آقای رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه انتظار می‌رود که در بازگشایی سفارت انگلیس در ایران تجدید نظر کنند.
آصفری خاطرنشان کرد: انگلیسی‌ها در صددند تا اهداف شوم خود را در ایران دنبال کنند. همانطور که پیش از این نیز ما متذکر شده بودیم نشان دادند که قابل اعتماد نیستند.
وی افزود: اگر وزارت امور خارجه نپذیرفته بود که خسارت تجمع دانشجویان در مقابل سفارت انگلیس را پرداخت کند امروز انگلیسی‌ها به خود اجازه نمی‌دادند که اینگونه مواضع گستاخانه‌ای را اتخاذ کنند.آنها فکر می‌کنند که ایران اگر پذیرفته است که خسارت تجمع دانشجویان در مقابل سفارت‌شان را پرداخت کند به دلیل نیاز رابطه با آنهاست.
دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: وزارت امور خارجه باید پیگیر اظهارات اخیر نخست‌وزیر انگلیس در مجمع عمومی سازمان ملل باشد و کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز در جلسه هفته آتی خود اظهارات نخست‌وزیر انگلیس در مورد بازگشایی سفارت انگلیس در تهران را مورد بررسی قرار می‌دهد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها