امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114786
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۶
تعداد بازدید: 71
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پاکستان آبزرور، قرارداد میان ایران و پاکستان که بر اساس آن، اسلام آباد ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پاکستان آبزرور، قرارداد میان ایران و پاکستان که بر اساس آن، اسلام آباد از سال 2002 برای مناطقی از ایالت بلوچستان نظیر گوادر، از ایران 74 مگاوات برق وارد می کند، در دسامبر 2014 به پایان خواهد رسید و در صورتی که این قرارداد تمدید نشود، پاکستان احتمالا با قطع صادرات برق از ایران مواجه خواهد شد.

به نوشته این گزارش، مبلغ بدهی اسلام آباد به تهران بابت واردات برق از ایران به بیش از 101 میلیون دلار رسیده است.

یک مقام ارشد وزارت آب و برق پاکستان در این باره گفت: پاکستان از سال 2002 برای برخی از مناطق بلوچستان که سیستم عرضه و انتقال برق آن توسعه نیافته است، از ایران 74 مگاوات برق وارد می کند.

با این حال، مقامات پاکستانی نتوانسته‌اند، به علت تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران، صورت‌حساب این میزان واردات برق از این کشور را پرداخت کنند و این مبلغ به 101 میلیون دلار افزایش یافته است.

این مقام پاکستانی افزود، ایران همچنان بسیار همکاری می‌کند و به تامین برق برای پاکستان ادامه می‌دهد.

وی با توضیح اینکه پاکستان برق از ایران را با نرخ کمتر از 10 سنت به ازای هر واحد خریداری می کند، ادامه داد: مقامات پاکستانی در نظر دارند به زودی و احتمالا در هفته نخست ماه آینده، هیئتی از کارشناسان به ایران اعزام کنند تا در مورد توافق موجود و ادامه صادرات برق ایران به پاکستان مذاکره کنند.

این مقام پاکستانی ابراز امیدواری کرد که ایران و پاکستان، این قرارداد را تمدید کنند و تهران به صادرات برق به پاکستان با همین نرخ ادامه دهد.

این مقام مطلع خاطرنشان کرد که پاکستان اخیرا توافقی با ایران منعقد کرده است که بر اساس آن، 21 ‫ترانسفورماتور با ظرفیت هر کدام 250 مگاوات برای تقویت سیستم توزیع برق پاکستان از ایران وارد می کند.

پاکستان تاکنون پنج دستگاه از این 12 ‫ترانسفورماتور را دریافت کرده است و 7 دستگاه دیگر در حال ارسال به این کشور هستند.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها