امروز : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 30
۰۳:۰۲
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1148
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۲۸
تعداد بازدید: 281
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس سیزدهمین دوره کنفرانس «هرتزیلیا» که یکی از مهمترین کنگره‌های تبیین استراتژیک رژیم صهیوینستی است که چندی پیش به کار خود ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس سیزدهمین دوره کنفرانس «هرتزیلیا» که یکی از مهمترین کنگره‌های تبیین استراتژیک رژیم صهیوینستی است که چندی پیش به کار خود پایان داد.

بنابر این گزارش، خبرگزاری عراقی ابا نوشت: در بیانیه این کنفرانس بر ضرورت ایجاد و افزایش اختلاف بین شیعه و سنی و بر ایجاد دو «محور سنی» و «محور شیعی» تاکید شده است.

هرتزیلیا «محور سنی» را کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، مصر، ترکیه و اردن و از دوستان اسرائیل برشمرده است و «محور شیعی» را که محور شر لقب داده است، به رهبری ایران ترسیم کرده است.
 
* هرتزیلیا: اسرائیل در مسیر «بیداری اسلامی» تغییر ایجاد کند
 

کنفرانس هرتزیلیا که به «عقل اسرائیل» نیز ملقب شده است و در آن نیروهای مردمی، دینی و نظامی این رژیم حضور دارند، در آخرین کنفرانس خود همچنین بر سوء استفاده از اوضاع نامناسب اقتصادی در مصر و اوضاع نامناسب امنیتی در سوریه تاکید کرده است.

این کنفرانس همچنین از سیاست این رژیم درباره سکوت در برابر «بیداری اسلامی» انتقاد کرده و ادامه آن را خطری بزرگ برای این رژیم قلمداد کرده و به دولت این رژیم توصیه کرده است: اسرائیل قادر است در این مسیر تغییر ایجاد کند و واجب است این ماموریت در اولویت نخست قرار بگیرد.

بنابر این گزارش، این چندمین کنفرانس در رژیم صهیونیستی در یک سال اخیر است که اختلاف‌اندازی بین شیعه و سنی را در دستور کار خود قرار داده است.

پیش از این و در نیمه اسفند 91، «مرکز مطالعات آفریقا و خاورمیانه موشه دایان» اقدام به برگزاری کنفرانسی با عنوان «بررسی اختلافات شیعه و سنی» در دانشگاه تل‌آویو کرد که به نظر می‌رسد نتایج آن کنفرانس در سیزدهمین کنفرانس هرتزیلیا که استراتژی یکساله رژیم صهیونیستی را تعیین می‌کند، مورد استفاده قرار گرفته است.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها