امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۹:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114814
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۳۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در ادامه مناظره تلویزیونی ایرج ندیمی با اشاره به اینکه علت نیاوردن مالیات عایدی سرمایه ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در ادامه مناظره تلویزیونی ایرج ندیمی با اشاره به اینکه علت نیاوردن مالیات عایدی سرمایه توسط دولت در قانون مخالفت آنها با هرگونه افزایش پول، اظهار داشت: دولت معتقد است، هرآنچه طرح عمومی قیمت‌ها را بالا می‌برد، مخالف بوده و در این شرایط به اقتضای زمان با اصل تصویب آن قیمت‌ها گران می‌شود.

در ادامه پورابراهیمی تاکید کرد: آنچه باعث ثبات در کشورهای دیگر شده است، همین موضوع در کنار سایر عوامل بوده و این نوع مالیات منجر به ثبات می‌شود و تعدیل قیمت‌ها را به همراه دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مالیات عایدی مسکن اثر خود را روی تعدیل قیمت‌ها خواهد گذاشت، تصریح کرد: در حال حاضر تنها در تهران 450 هزار واحد خالی وجود دارد.

همچنین برزگر با تاکید بر اینکه در مجلس با نمایندگان توافقاتی کردیم اما برخی از آنها عملی نشد، گفت: یکی از این مباحث مربوط به بهبود فضای کسب و کار در امر تولید بود که پروژه آن متفاوت از نظر ما شد. البته برخی نظرات در آن تامین شده است.

وی ادامه داد: تا زمانی که هزینه‌های تحمیلی به مسکن از زمین و سایر مباحث کم نشود، شاهد ارزان شدن قیمت مسکن نخواهیم بود.

برزگر عنوان کرد:‌در حال حاضر 41 درصد از مردم فاقد مسکن و 25 درصد نیز اجاره‌نشین هستند و این درحالی است که تولیدکنندگان مسکن 74 برابر یکشبه ورشکست شدند، زیرا ارزش پول ملی کاهش یافت، اما در حال حاضر آرامش نسبی در بازار ایجاد شده است.

عضو هیأت رئیسه کانون انبوه‌سازان گفت: معتقدم سوداگران افرادی هستند که بدون داشتن کد اقتصادی و فعالیت‌های شفاف با یک تفلن سود میلیاردی می‌برند و دوستانی در بخش تجارت بی‌نام و نشان سودهای کلان به جیب می‌زنند.

وی یادآور شد: ماده 64 قانون مالیات‌ها وضع مالیات اشخاص حقوقی و حقیقی را تعیین کرده است.

در ادامه رحیم زارع سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه هنگام توافق بر سر عایدی مسکن 150 نفر از بخش خصوصی با این موضوع موافقت کردند، تصریح کرد: نمی‌دانم چرا در حال حاضر شما (برزگر) به عنوان نماینده بخش خصوصی مخالف هستید.

وی ادامه داد: اگر سازمان مالیاتی مخالفت نمی‌کرد، کل آن تصویب می‌شد و در این بحث گفته بودیم که مالیات بر عایدی مسکن از سال 97 اجرایی شود، اما در حال حاضر اصل آن در قانون وجود داشته باشد.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار