امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۹:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114825
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۳۳
تعداد بازدید: 165
مجید محتشمی سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره سخنان اخیر دیوید کامرون نخست‌وزیر

مجید محتشمی سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره سخنان اخیر دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلیس مبنی بر حمایت ایران از تروریسم اظهار داشت: دولت انگلیس در طول 200 سال گذشته منشأ مزاحمت، خشونت،‌ دین‌تراشی، افراطی‌گری و تروریسم در جهان و به ویژه در منطقه خاورمیانه بوده است.

محتشمی با اشاره به اعلامیه بالفور 1921 انگلیس که نطفه شیطانی تروریسم صهیونیستی در آنجا بسته شد، تصریح کرد: آنها با اقدامات خود زمینه را برای تشکیل تروریسم صهیونیستی فراهم کردند  در سال 1948 منجر به تأسیس اسرائیل در منطقه خاورمیانه شدند.

سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان، ادامه داد: تشکیل چنین رژیمی از سیاست‌های تروریسم‌پرور انگلیسی‌ها و اجداد آقای کامرون بوده است و در واقع کامرون مولد مجموعه‌ای تروریستی است.

وی با بیان اینکه ما امروز به خاطر سیاست‌های تروریستی دولت‌های غربی از جمله انگلیس شاهد خلق طالبان، القاعده، داعش و بوکوحرام در منطقه آفریقا هستیم ، افزود: دولت جمهوری اسلامی و آقای دکتر روحانی باید بدانند که انگلیس دیگر قدرت اول دنیا نبوده و قدرت دوم و سوم جهان است و پیرو سیاست‌های تروریست‌پرور آمریکا عمل می‌کند.

محتشمی با اشاره به هزینه سیاست‌های تروریست‌پرور انگلیس بر ملت‌ها و به ویژه ملت‌های مسلمان یادآور شد: امروز افکار عمومی جهان و خاورمیانه نسبت به انگلیس مسموم است.

این فعال اصلاح‌طلب درباره دخالت کامرون در موضوعات داخلی کشورمان تصریح کرد:‌  انرژی هسته‌ای حق مسلم ایران است و انگلیس در جایگاهی نیست که بخواهد درباره حقوق ملت ایران روده درازی کند.

وی اضافه کرد: انگلیس بهتر است به مشکلات داخلی خود بپردازد چرا که در طول هزاره سوم بیش از یکصد هزار نفر در انگلیس مسلمان شده‌اند و این نشان می‌دهد که جمعیت مسلمان انگلیس در آینده فزونی خواهد گرفت.

محتشمی گفت: موج وسیع اسلام‌گرایی در انگلیس باعث شده است آنها با ایجاد و حمایت از گروه‌هایی همچون داعش به افکار عمومی القاء کنند که اسلام دین خشونت است در حالی که اسلام تشیع، اسلام مخالفت با خشونت، افراطی‌گری و تروریست است.

سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان در پایان به ارائه پیشنهادی به رئیس‌جمهور جهت سخنرانی در سازمان ملل که امروز برگزار می‌شود پرداخت و گفت:‌ جبهه اصلاح‌طلبان از آقای روحانی تقاضا دارد که در سخنرانی امروز خود در سازمان ملل با طرح پیشنهادی ایجاد ائتلاف جهانی علیه تروریسم ابزار مبارزه با تروریسم را که آمریکا آن را آغاز کرده از دستور کار خارج کند و با محوریت ایران در ائتلاف جهانی علیه تروریسم حضور مؤثری داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها