امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۷:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11484
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۸
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار سیاست‌خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه کشورمان پس از پایان ...

به گزارش خبرنگار سیاست‌خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه کشورمان پس از پایان نشست بین‌المللی سوریه در تهران در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سؤالی تصریح کرد: ما اجازه نمی‌دهیم نظام سوریه سقوط کند و شما شاهد سقوط سوریه نخواهید بود. ما از مردم سوریه حمایت می‌کنیم.

وی در خصوص مواضع ترکیه در قبال سوریه نیز با بیان اینکه مواضع دوستان در ترکیه به سمت توازن پیش می‌رود خاطرنشان کرد: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد مواضع متوازن‌تری از ترکیه در قبال سوریه باشیم.

معاون وزیر خارجه کشورمان همچنین خبر داد که کمیته پیگیری که در نشست سال گذشته گفت‌وگوی ملی سوریه در تهران تشکیل شده بود هفته آینده برای اعلام نتایج کار وارد تهران می‌شود.

امیرعبداللهیان در خصوص نشست تهران نیز گفت: در این نشست توافق شد که گروه تماسی متشکل از کشورهای مختلف عربی، آفریقایی، آسیایی و خاورمیانه برای فراهم کردن زمینه بیشتر گفت‌وگوی ملی بین حکومت سوریه و معارضه معتقد به راهکار سیاسی تشکیل شود و دومین مأموریت این گروه کاری کمک به توقف خشونت در سوریه است.

وی گفت که نام این کشورها را در اولین زمان ممکن اعلام خواهیم کرد.

معاون وزیر خارجه کشورمان همچنین گفت که در حاشیه نشست امروز در تهران تروایکای نم تشکیل شد که توافقات حاصله در نشست درچارچوب جنبش عدم تعهد پیگیری شود.

امیرعبداللهیان، افزود: ما تلاش کردیم پیامی قوی از نشست تهران به نشست ژنو بدهیم.

وی درباره حضور ایران در نشست ژنو 2 اعلام کرد که از ایران برای حضور در این نشست به صورت شفاهی دعوت به عمل آمده ولی کتباً دعوتی صورت نگرفته و پس از ارسال دعوتنامه کتبی جمهوری اسلامی با نظر مثبت حضور در این اجلاس را مورد بررسی قرار می‌دهد.

وی در خصوص سفر هیئت فرانسوی به تهران خاطرنشان کرد: گفت‌وگوی خوب و مثبتی انجام و 80 درصد دیدگاه‌های ما و فرانسوی‌ها بر تمرکز و راهکار سیاسی در سوریه مشترک است و تصور می‌کنم که در آینده نزدیک شاهد تغییر تدریجی در مواضع فرانسوی‌ها در قبال سوریه باشیم.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها