امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114841
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه  کشورمان که ریاست دوره‌اى جنبش عدم تعهد را برعهده دارد، صبح جمعه به وقت

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه  کشورمان که ریاست دوره‌اى جنبش عدم تعهد را برعهده دارد، صبح جمعه به وقت نیویورک در نشست غیررسمى مجمع عمومى که به مناسبت گرامیداشت اولین روز بین‌المللى محو کامل سلاح‌هاى هسته‌اى برگزار شد، شرکت کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان  که به نمایندگى از سوى کشورهاى عضو جنبش عدم تعهد در این نشست سخن مى‌گفت، ابراز امیدوارى کرد تا این اقدام، گام موثرى جهت جلب توجه جامعه بین‌المللى نسبت به خطرات سلاح‌هاى هسته‌اى از یک سو و منافع خلع سلاح هسته‌اى براى توسعه کشورها و همچنین صلح و امنیت جهانى از سوى دیگر، به حساب آید.

وی  با تاکید بر اینکه سلاح هسته‌اى بزرگترین تهدید علیه بشریت به شمار مى‌رود ،خلع سلاح هسته‌اى را مهمترین اولویت جنبش عدم تعهد دانست و افزود: کشورهاى دارنده سلاح هسته‌اى بالاترین مسئولیت را در این زمینه بر عهده دارند.

وزیر امور خارجه کشورمان با یادآورى ضرورت اجراى کامل تعهدات اعضاى جنبش عدم تعهد براى ایجاد خاورمیانه عارى از سلاح هسته‌اى تاکید کرد: تنها ضمانت قطعى براى عدم استفاده از سلاح هسته‌اى، محو کامل این سلاح‌ها در جهان است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها