امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۳:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114859
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
یوسف رشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، با اشاره به آلودگی قابل توجه موتورسیکلت‌های بنزین‌سوز اظهار داشت: هر دستگاه موتورسیکلت بنزین‌سوز برابر ...

یوسف رشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، با اشاره به آلودگی قابل توجه موتورسیکلت‌های بنزین‌سوز اظهار داشت: هر دستگاه موتورسیکلت بنزین‌سوز برابر با چند خودرو ایجاد آلودگی می‌کند. بر همین اساس جایگزینی موتورسیکلت‌های برقی در دستور کار سازمان محیط زیست و وزارت صنایع قرار گرفته است.

رئیس مرکز ملی هوا و اقلیم سازمان محیط زیست در ادامه یادآور شد: بر همین اساس می‌توان گفت سازمان محیط زیست با توجه به ورود به سال تحصیلی جدید و همچنین آغاز فصل سرما اقداماتی را به منظور کاهش آلودگی هوا در دستور کار قرار داده است.

وی با اعلام اینکه جایگزینی موتورسیکلت‌های بنزین‌سوز با موتورسیکلت‌های برقی از جمله برنامه‌های سازمان محیط زیست است، ادامه داد: هم اکنون دستورالعمل جایگزینی موتورسیکلت‌های برقی در وزارت صنایع در حال تدوین است.

رشیدی گفت: با تحقق این امر علاوه بر کنترل آلودگی هوا می‌توان در مسیر کاهش آلودگی صوتی نیز گام برداشت.

رئیس مرکز ملی هوا و اقلیم سازمان محیط زیست خاطرنشان کرد: جایگزینی موتورسیکلت‌های برقی در کمیته ملی کاهش آلودگی هوا در حال بررسی و پیگیری است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار