امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۶:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114863
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
محمدمهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به ...

محمدمهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به این پرسش که «با توجه به اینکه قسمت اعظمی از بودجه آموزش و پرورش به حقوق کارکنان تعلق دارد، آیا برنامه‌ای برای افزایش بودجه آموزش و پرورش در دستور کار مجلس وجود دارد؟»، اظهار داشت: امسال بودجه آموزش و پرورش بسیار خوب بود و بالغ بر 22 هزار میلیارد تومان بود.

وی افزود: مشکلی که در آموزش و پرورش وجود دارد از نظر ساختاری است که باید اصلاح شود و نیاز به اصلاحات ساختاری دارد؛ در برخی جاها تورم معلم زن و کاهش شدید معلم مرد داریم و در برخی جاها تورم معلم و مازاد معلم مرد و زن داریم؛ حتماً نیاز است این موضوع اصلاح شود که این یک کمک خوب به بودجه آموزش و پرورش می‌کند تا بودجه در آموزش و پرورش هدفمند و با بهره‌وری بالا هزینه شود چون اینها باعث مقداری از پرت هزینه می‌شود.

زاهدی با اشاره به ایجاد انگیزه برای معلمان، خاطرنشان کرد: موضوع دیگر این است که انگیزه‌ها باید در آموزش و پرورش و در بین معلمان بالا برود، به ویژه در معلمان ابتدایی نیاز است تا رتبه‌بندی معلمان و طرح ارتقا جایگاه معلمان عملیاتی شود تا انگیزه‌ها را بالا ببرد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: دولت بایستی حتماً فکری برای بودجه‌های عمومی کند؛ بسیاری از مدارس کشور عمری بیش از 30 یا 40 ساله دارند که برخی باید کاملاً تخریب و بازسازی شوند و برخی هم با مقداری هزینه می‌شود آنها را سر پا نگه داشت.

وی تصریح کرد: به نظر من و پیشنهادم به عنوان کسی که آموزش و پرورش را می‌شناسد، این است که در لایحه بودجه سال آتی انتظار دولت یک پول حداقل 3 هزار میلیارد تومان یا معادل یک میلیارد دلار برای عمرانی باشد و فکری بیاندیشد.

زاهدی گفت: با افزایش بهره‌وری و اصلاح ساختار و اینکه الان 99 درصد بودجه به جاری می‌رود، حداقل طی 7 یا 8 سال و سالی یک تا 2 درصد از این بودجه را کم کند و به عمرانی اضافه کند که فوق‌العاده می‌تواند کمک کند و در بحث پروژه‌های عمرانی آموزش و پرورش اضافه شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار