امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۱۹:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114867
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
سعید متصدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، درباره فعالیت شبانه برخی از کارخانه‌های آلاینده اظهار داشت: این معضلی است که در ارتباط با فعالیت برخی از ...

سعید متصدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، درباره فعالیت شبانه برخی از کارخانه‌های آلاینده اظهار داشت: این معضلی است که در ارتباط با فعالیت برخی از کارخانجات در طول شب با آن روبرو هستیم.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست یادآور شد: در کنار فعالیت برخی کارخانجات در طول شب شاهد خاموش بودن فیلتر برخی دیگر از این کارخانه‌های صنعتی هستیم.

وی با بیان اینکه سازمان محیط زیست با انجام اقداماتی از جمله گشت‌های شبانه درصدد جلوگیری از ادامه چنین روندی است، ابراز داشت: اجرای طرح سیستم پایش لحظه‌ای آلاینده‌ها در کارخانجات صنعتی از جمله اقدامات مهم این سازمان برای پیشگیری از ادامه این روند است.

متصدی گفت: بر همین اساس تمامی کارخانجات بزرگ صنعتی مکلف هستند تا پایان سال جاری نسبت به تجهیز سیستم پایش آنلاین و لحظه‌ای  اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در این باره مشکلاتی وجود داشت افزود: موارد مربوط به مشکلات نرم افزار در حال مرتفع شدن است و بر همین اساس انتظار می‌رود صاحبان کارخانجات صنعتی و بزرگ نسبت به اجرای این طرح تمکین کنند.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست متذکر شد: چنانچه این مهم از سوی کارخانجات بزرگ و صنعتی تا پایان سال محقق نشود و شاهد عدم تمکین از سوی صاحبان این کارخانجات باشیم قاعدتا طبق قوانین و مقررات برخورد می‌شود به طوری که در مرحله اول عوارض آلایندگی از این کارخانه‌ها اخذ خواهد شد و در نهایت با تعطیلی کارخانه‌ها همراه می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها