امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114869
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
علیرضا کمرئی، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص برنامه‌های

علیرضا کمرئی، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص برنامه‌های سال تحصیلی جدید و وجه تمایز آن با سال گذشته اظهار داشت: سال تحصیلی از نظر مسائل کمی و چگونگی شروع، مثل سال قبل است؛ اما از نظر محتوا تمام برنامه‌ها ناظر به 5 سیاست وزیر آموزش و پرورش به عنوان سیاست محوری است.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم نقطه تمرکزمان از نظر محتوا سیاست‌های وزیر آموزش و پرورش باشد که در صدر آنها بحث ساماندهی نیروی انسانی است و از حدود 3 ماه گذشته ساماندهی نیروی انسانی را آغاز کردیم.

کمرئی افزود: موضوع ساماندهی ناظر به دو حوزه است که هم ساماندهی مطلوب نیروی انسانی است و اینکه هر نیرویی سر جای خودش قرار گیرد و هدف اصلی این موضوع استفاده بهینه از نیروی انسانی است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران یادآور شد: در حوزه مشارکت‌ها برنامه بسته حمایتی را در دستور کار قرار دادیم تا متناسب با ظرفیت اعلام شده عمل کنیم و هدف اصلی این موضوع بسط و گسترش مشارکت‌های مردمی در آموزش و پرورش و توسط مدارس غیر دولتی است.

وی با اشاره به وجه تمایز برنامه‌های امسال با سال گذشته گفت: تمام سیاست‌های مربوط به آموزش و پرورش متأثر از اسناد بالادستی به ویژه سند تحول را در درون یک برنامه یکپارچه کردیم و امیدواریم به زودی از آن پرده‌برداری کنیم.

کمرئی با بیان اینکه در این برنامه 15 هدف محوری بر اساس شاخص‌های دستگاهی و استانی برای آموزش و پرورش روشن شده و آن را متمایز کرده، گفت: هدف‌مان این است مدیر مدرسه، رئیس منطقه و نیروهای استانی در یک جهت حرکت خود را سامان داده و هماهنگ باشند.

* 48هزار معلم و نیروی اداری در شهرستان‌های استان تهران

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در خصوص تعداد دانش‌آموزان شهرستان‌های استان تهران افزود: 840 هزار دانش‌آموز شامل مدارس ابتدایی، متوسطه اول، دوم و بزرگسالان وجود دارد و تعداد کل نیروی انسانی اعم از معلمان و نیروهای اداری نیز حدود 48 هزار نفر است.

کمرئی در پاسخ به این پرسش که «مشکل عمده آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران چیست؟»، خاطر نشان کرد: در چند حوزه با مشکل مواجه‌ایم؛ ابتدا در بحث فضاهای فیزیکی است و نیازمند توسعه هستیم به خصوص در منطقه رباط کریم که مسکن مهر را داشتیم و اگر در این منطقه قرار باشد در همه منازل جمعیت مستقر شود، به 265 واحد آموزشی 15 کلاسه دو نوبته نیاز داریم و بیش از 80 درصد مسکن مهر نیز در شهرستان‌های استان تهران واقع است.

وی در پاسخ به این پرسش که «کدام شهرستان‌های استان تهران از جهت امکانات آموزشی شرایط بهتری دارد؟»،یادآور شد: به لحاظ امکانات و فضای فیزیکی در اسلامشهر به دلیل مدارس دو نوبته کمتر شرایط بهتری داریم و بدترین شرایط نیز در شهرهای بهارستان 1 و 2 و رباط کریم وجود دارد که اغلب دو نوبته است و نیازمند توسعه فضای فیزیکی هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در خصوص کمبود نیروی انسانی خاطر نشان کرد: مشابه آنچه در کلیت کشور مطرح است در بعضی حوزه‌ها کمبود نیروی انسانی داریم و مجبور به پرداخت حق‌التدریس هستیم؛ یعنی ساعات غیر موظف برای نیروی انسانی رسمی خودمان پرداخت کنیم و این به معنای این نیست که ما نیروی حق ‌التدریسی جذب کرده یا خواهیم کرد و مجبور هستیم در طول ماه 100 هزار ساعت غیر موظف داشته باشیم.

کمرئی در خصوص افزایش بودجه گفت: در بخش‌های ناظر بر کیفیت بخشی، برای اولین بار در حوزه پرورشی و تربیت بدنی رقمی برای کیفیت بخشی در نظر گرفته‌ شده است که ما هم سهم خود را در این خصوص داشته‌ایم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها