امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114879
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زنجان، حسن عراقی‌زاده ظهر امروز در حاشیه مراسم افتتاح آزمایشگاه تشخیص طبی و کلینیک فیزیوتراپی و آغاز

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زنجان، حسن عراقی‌زاده ظهر امروز در حاشیه مراسم افتتاح آزمایشگاه تشخیص طبی و کلینیک فیزیوتراپی و آغاز عملیات آماده سازی و تجهیز مرکز تجمیع دندانپزشکی پلی‌کلینیک شهید مطهری در جمع خبرنگاران زنجان اظهار داشت: طرح تحول سلامت را نظام سلامت کشور ابلاغ کرده و سیاست‌های کلی نظام سلامت نیز توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است.

وی طرح تحول سلامت را نقطه بسیار روشنی و نقطه عطفی در نظام سلامت کشور دانست و افزود: در این طرح ارائه خدمات درمانی بهتر برای مردم تعریف شده است.

معاون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه مجموعه بهداشت و درمان سپاه می‌تواند نقش مهمی را در این زمینه ایفا کند، گفت: سپاه بیمارستان‌های مختلفی را در قالب مراکز استان‌ها دارد که این طرح نیز به همه مراکز ابلاغ شده است.

* مراکز درمانی سپاه بازوی توانمند وزارت بهداشت است

این مسئول خاطرنشان کرد: امروز مراکز درمانی سپاه به عنوان بازوی توانمند در خدمت وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور هستند.

عراقی‌زاده با اشاره به اینکه مراکز درمانی سپاه موظف هستند خدمات را به بیماران و آحاد مردم با همان استانداردهای وزارت بهداشت و حتی بالاتر از آن را ارائه کنند، بیان داشت: تلاش می‌شود مراکز درمانی سپاه پازل ارائه درمان کشور را که توسط وزارت بهداشت تعریف شده تکمیل کنند.

وی با اشاره به اینکه در بسیاری از استان‌‌های کشورمان بیمارستان‌های سپاه مشغول فعالیت هستند، تصریح کرد: در برخی از استان‌ها نیز پلی‌کلینیک و مراکز درمانی سپاه خدمات درمانی را به بیماران ارائه می‌کنند.

* مراکز درمانی سپاه با همه ظرفیت در خدمت نظام سلامت کشور است

معاون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه مراکز درمانی سپاه هماهنگی و همفکری خوبی با وزارت بهداشت و روسای دانشگاه‌های پزشکی دارند، یادآور شد: مراکز درمانی سپاه با همه ظرفیت و توان در خدمت نظام سلامت کشور هستند.

این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه در برخی مراکز درمانی کشور اولویت با مسائل مادی است، متذکر شد: مراکز درمانی سپاه به هیچ وجه این دیدگاه را ندارند و برای ارائه خدمت به بیماران طبق تعرفه وزارت بهداشت عمل می‌کنند.

عراقی‌زاده با تاکید بر اینکه مراکز درمانی سپاه به دنبال این نیستند که با مکانیزم‌های مختلف سودآوری را برای مرکز تعریف کنند، اظهار داشت: مراکز سپاه با تعرفه دولت خدمات ارائه می‌کنند و در این زمینه با تخلفات نیز برخورد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مراکز درمانی سپاه تلاش می‌کنند در کنار ارائه خدمات درمانی یک بسته سلامت نیز به بیماران ارائه کنند، گفت: بسته سلامت آموزشی بخشی از آن است.

معاون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: وقتی بیمار به مراکز درمانی مراجعه می‌کند نباید همیشه با یک کیسه دارو مرکز را ترک کند و باید آموزش‌های لازم به بیماران ارائه شود.برای ارائه آموزش‌های لازم به بیماران در مرحله نخست باید آموزش‌های لازم به پرسنل مراکز درمانی ارائه شود.

انتهای پیام/73008/خ30/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها