امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۵:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114888
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ایتار تاس»، «یوری یوشاکوف»، مشاور ریاست جمهوری روسیه در زمینه نشست آتی

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ایتار تاس»، «یوری یوشاکوف»، مشاور ریاست جمهوری روسیه در زمینه نشست آتی کشورهای حاشیه دریای خزر گفت:«در بیانیه آتی روسای جمهور کشورهای حاشیه دریای خزر بر تعامل بین کشورهای فوق تاکید خواهد شد.»

این مقام روسی افزود که قرار است این بیانیه از سوی وزرای خارجه کشورهای ایران، روسیه، قزاقستان، آذربایجان و ترکمنستان در 28 سپتامبر و در آستارا خان نهایی گردد.

همچنین قرار است 3 توافقنامه بین دولتی در زمان حضور روسای جمهور کشورهای یاد شده در چهارمین دوره نشست کشورهای حاشیه خزر به امضاء برسد.

به گزارش ایتار تاس، «ولادیمیر پوتین»، رییس جمهور روسیه نیز دیدارهای جداگانه‌ای را در حاشیه این نشست با روسای جمهور ایران، ترکمنستان و آذربایجان برگزار می‌کند.

پوتین قرار است در دیدار با «روحانی»، رییس جمهور ایران در زمینه تحکیم روابط  دو جانبه اقتصادی ، تجاری و نیز همکاری در زمینه انرژی هسته‌ای مسالمت آمیز و امور عراق، سوریه و افغانستان به بحث بپردازد.

در همین زمینه خبرگزاری روسی ریانوستی، نیز اعلام کرد که کشورهای حاشیه دریای خزر تصمیم گرفته‌اند تا مانع از حضور نظامی کشورهای بیگانه در دریای خزر شوند.

این منبع خبری عنوان کرد که کشورهای یاد شده در آستانه عقد توافق‌نامه مهم حقوقی هستند که در سال 2015 و در نشست بعدی در قزاقستان امضا خواهد شد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار