امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۶:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11489
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۷
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست خبری چهارمین همایش تجلیل از بانوان قرآنی با حضور «معصومه ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست خبری چهارمین همایش تجلیل از بانوان قرآنی با حضور «معصومه فرزانه» مشاور امور بانوان سازمان اوقاف و امورخیریه و دبیر همایش چهارشنبه 8 خردادماه 1392 برگزار شد.

بنا بر این گزارش، در این نشست «معصومه فرزانه» با اشاره به برگزاری همایش تجلیل از بانوان در کنار مسابقات بین‌المللی قرآن کریم گفت: سی‌امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم توسط سازمان اوقاف و امورخیریه برگزار می‌شود و ما از این فرصت استفاده کرده و امسال برای چهارمین بار همایش تجلیل از بانوان قرآنی را برگزار می‌کنیم.

وی در خصوص نحوه انتخاب چهره‌های برتر قرآنی گفت: دبیرخانه همایش از چندماه قبل با مکاتبه با مؤسسات و دستگاه‌های قرآنی از آنها خواسته تا بانوان فعال قرآنی را معرفی کنند، همچنین در کنار آن افرادی هم هستند که با مؤسسه و نهادی ارتباط ندارند اما فعال قرآنی هستند، از این رو از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی مسابقات بین‌المللی قرآن کریم امکان حضور برای آنان فراهم شده است.

معرفی بیش از 500 بانوی فعال قرآنی به دبیر‌خانه همایش

مشاور امور بانوان سازمان اوقاف از معرفی 250 فعال قرآنی توسط مؤسسات و دستگاه‌ها خبر داد و گفت: تاکنون حدود 300 نفر برای حضور در چهارمین همایش تجلیل از بانوان قرآنی نام‌نویسی کرده‌اند که از این تعداد 250 نفر از طریق مؤسسات و 50 نفر هم به صورت مستقل مدارک خود را به دبیرخانه ارسال کرده‌اند.

وی از تقاضای حضور 5 هزار نفر برای شرکت در همایش خبر داد و گفت: تا این لحظه 5 هزار نفر برای شرکت در همایش تقاضای حضور داشته‌اند، اما با توجه به اینکه ظرفیت سالن اجلاس 2 هزار نفر است، ناچاریم افراد واجدشرایط را از بین آنان گزینش کنیم.

تجلیل از 14 بانوی فعال قرآنی

دبیر همایش تجلیل از بانوان قرآنی از تجلیل 14 بانوی فعال در این دوره از همایش خبر داد و گفت: در دوره‌های پیشین به ترتیب 27، 24 و 24 نفر مورد تجلیل قرار گرفتند، اما امسال به منظور کیفی‌سازی افراد از 14 نفر تقدیر می‌شود.

وی از تجلیل از 2 خانواده شهید در همایش امسال خبر داد و گفت: امسال برای نخستین بار از همسر شهید «سجادیان» که همسر و 4 فرزندش شهید شده‌اند به همراه خانواده شهید «جوادنیا» که 4 فرزندشان را به اسلام تقدیم کرده‌اند، تجلیل خواهد شد.

دبیر همایش تجلیل از بانوان قرآنی درباره شاخص‌های تجلیل از بانوان قرآنی گفت: سه شاخص اصلی برای شناسایی بانوان فعال در عرصه قرآن کریم درنظر گرفته شده که شامل؛ حفظ، قرائت و یا پژوهش‌های قرآنی است، همچنین امسال از بانوانی که داوری مسابقات قرآن را انجام داده‌اند نیز تجلیل می‌شود.

فرزانه در خصوص بانوان پژوهشگر قرآنی گفت: در این همایش از بانوانی که پژوهش‌هایی را در موضوعات تألیف کتاب، مقاله، ترجمه، آموزش‌های عمومی، تخصصی و تبلیغ قرآن انجام داده‌اند تجلیل می‌شود.

تجلیل از هنرمندان، وبلاگ‌نویسان و خبرگزاری‌های قرآنی

مشاور امور بانوان سازمان اوقاف در خصوص دیگر افرادی که در این همایش تجلیل می‌شوند گفت: امسال از مدیران قرآنی، هنرمندان قرآنی، تولیدکنندگان نرم‌افزارهای قرآنی، وبلاگ‌نویسان، خبرگزاری‌های قرآنی و افتخارآفرینانی که در عرصه‌های مختلف علمی، ورزشی، هنری عنوان یا مقام کسب کرده‌اند تجلیل می‌شود.

وی در پایان از تجلیل از واقفان قرآنی و خانواده‌هایی که در تربیت فرزندان قرآنی موفق بوده‌اند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، چهارمین همایش تجلیل از بانوان قرآنی ساعت 9 صبح روز یکشنبه 12 خردادماه در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی، با حضور حجت‌الاسلام «محسن قرائتی» استاد قرآن و حجت‌الاسلام «علی محمدی» نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار