امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۰۹:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114898
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا با نوشتن مقاله‌ای در نشریه بوستون گلوب مدعی شد که جهان تحت ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا با نوشتن مقاله‌ای در نشریه بوستون گلوب مدعی شد که جهان تحت رهبری آمریکا خواهد توانست داعش را شکست دهد.
وی در ابتدای این مقاله به مقابله کشورش با خطرهای پیش رو می‌پردازد و می‌گوید که ایالات متحده با القاعده مبارزه کرد ولی داعش خطری بسیار متفاوت و عمیق‌تر نسبت به القاعده است.
«جان کری» همچنین مدعی می‌شود که جهان در حال حاضر «تحت رهبری آمریکا در حال ارائه پاسخی متحد» به تروریست‌های داعش است.
وزیر خارجه آمریکا به مخالفت مردم آمریکا با دخالت مجدد ارتش کشورشان در خاورمیانه ناآرام نیز اشاره می‌کند و خطاب به هموطنانش اینگونه استدلال می‌کند که داعش مبانی اخلاقی اسلام را زیر پا گذاشته و به همین دلیل شیعه و سنی برای مبارزه با آن دست در دست هم دادند؛ «کری» در اینجای مقاله به ناگاه دست متحد شیعه و سنی در برابر داعش را به ائتلاف تحت رهبری خود ارتباط می‌دهد و می‌گوید که حضور بی‌سابقه و قابل‌ملاحظه امارات در این حملات هوایی، سند این است «ائتلاف نماینده پاسخ متحد به داعش» است.
کری در جای دیگری از مقاله خود می‌گوید که باید جلوی اخذ مالیات از مردم تحت سلطه داعش گرفته شود که این کار مستلزم بازپس‌گیری زمین‌های متصرفه است ولی پیش از این کار باید جلوی قاچاق و فروش نفت داعش را گرفت، نفتی که «جان کری» بدون ارائه هیچ‌گونه سندی، ادعا می‌کند از ایران نیز می‌گذرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها