امروز : یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 29
۰۰:۰۳
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1149
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۲۸
تعداد بازدید: 320
نشست خبری هفدهمین دوره مسابقات سراسری اذان، ابتهال، مدیحه‌سرایی و جمع‌خوانی قرآن کریم دوشنبه 26 فروردین‌ماه 1392 با حضور حجت‌الاسلام «غلامرضا ...

نشست خبری هفدهمین دوره مسابقات سراسری اذان، ابتهال، مدیحه‌سرایی و جمع‌خوانی قرآن کریم دوشنبه 26 فروردین‌ماه 1392 با حضور حجت‌الاسلام «غلامرضا محمدزاده» مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان تهران و «ولی یاراحمدی» رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امورخیریه در اداره‌کل اوقاف استان تهران برگزار شد.

برگزاری این مسابقات سومین برنامه ما در سال 1392 است

در ابتدای این نشست، محمدزاده برگزاری این مسابقات را سومین برنامه اداره‌کل استان تهران در سال 1392 بیان کرد و گفت: از ابتدای سال 1392 طرح‌های «آرامش بهاری»، «سوگواره یاس نبوی» از سوی این اداره‌کل اجرا شده و سومین برنامه ما برگزاری هفدهمین دوره مسابقات سراسری اذان، ابتهال، مدیحه‌سرایی و جمع‌خوانی قرآن کریم است.

وی با اشاره به اهمیت اذان در صدر اسلام اظهار داشت: جهان اسلام از بدو ظهور جایگاه ویژه‌ای برای اذان قائل بود و پیامبر مکرم اسلام (ص) برای خود مؤذن اختیار کرده بود، همچنین جایگاه مأذنه در معماری ما به خوبی جا‌ افتاده و در همه مساجد شاهد ایجاد یک جایگاه مشخص برای مؤذن هستیم، این موضوعات نشانه اهمیت اذان در اسلام است.

وی با اشاره به برگزاری هفدهمین دوره این مسابقات گفت: مسابقات سراسری اذان، ابتهال، مدیحه‌سرایی و جمع‌خوانی قرآن کریم از 29 فروردین ماه لغایت 3 اردیبهشت ماه 1392 در تالار اندیشه و به میزبانی استان تهران برگزار می‌شود.

برگزاری 20 جلسه تخصصی برای برگزاری مطلوب مسابقات

محمدزاده از برگزاری بیست جلسه تخصصی برای برگزاری مسابقات خبر داد و گفت: تاکنون 20 جلسه تخصصی به همراه 280 ساعت کار برای برگزاری شایسته این مسابقات انجام شده است، همچنین تلاش می‌کنیم که استان تهران به عنوان ام‌القرای کشور، بهترین دوره این مسابقات را از ابتدا تاکنون برگزار کند.

وی از برگزاری هفدهمین دوره مسابقات در دو گروه خواهران و برادران خبر داد و گفت: این مسابقات در دو گروه خواهران و برادران برگزار می‌شود، البته خواهران در مسابقات اذان شرکت نمی‌کنند، همچنین در این دوره از رقابت‌ها، چهارمین دوره مسابقات ابتهال و پنجمین دوره مسابقات مدیحه‌سرایی ویژه خواهران برگزار می‌شود.

وزیر ارشاد میهمان ویژه مسابقات اذان و ابتهال

مدیرکل اوقاف استان تهران از دعوت وزیر ارشاد برای حضور در این مسابقات خبر داد و گفت: این مسابقات با پیام آیت‌الله «بوشهری» آغاز و وزیر ارشاد از میهمانان این رقابت‌ها است.

محمدزاده در خصوص زمانبندی برگزاری مسابقات گفت: سه روز اول این مسابقات با برگزاری رقابت‌های خانم‌ها و دو روز آخر با برگزاری مسابقات برادران پیگیری می‌شود، همچنین ویژگی مسابقات امسال، افزایش شرکت‌کنندگان تهرانی نسبت به سال قبل است که طی آن 1100 مؤذن از استان تهران در این دوره از مسابقات شرکت کرده‌اند.

وی از ایجاد یک دکور ویژه برای مسابقات اذان در این مسابقات خبر داد و گفت: برای اولین بار در این مسابقات، شرکت‌کنندگان در رشته اذان در یک مأذنه به اجرای اذان خواهند پرداخت.

پخش زنده مسابقات از سیمای قرآن

مدیرکل اوقاف استان تهران در پایان از پخش زنده این مسابقات از شبکه قرآن و معارف سیما خبر داد.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها