امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۶:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114919
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در یادداشتی در نشریه بوستون گلوب نوشت که درحال حاضر گروه ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در یادداشتی در نشریه بوستون گلوب نوشت که درحال حاضر گروه دولت اسلامی عراق و شام (داعش) به تهدیدی بی‌سابقه برای جهان تبدیل شده است.

کری با اشاره به اینکه قلمرو در کنترل داعش بیش از قلمرویی است که القاعده در اختیار داشت تصریح کرد که داعش از منابع مالی بیشتری نسبت به القاعده برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه درک می‌کند که مردم آمریکا درباره دخالت این کشور در خشونت‌ها در خاورمیانه نگران باشند، تاکید کرد که این حق مردم است که این سوال را مطرح کنند و ما باید به این سوال پاسخ بگوئیم.

وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به اینکه 60 کشور به ائتلاف ضد داعش پیوسته‌اند نوشت: ائتلاف بین المللی علیه داعش در کنار بشار اسد نیست و از دولت دمشق حمایت نمی‌کند.

وی متوقف کردن مسیر پیوستن افراد جدید به گروه داعش را بخش مهمی از استراتژی آمریکا برای مهار داعش عنوان کرد و تاکید کرد که افرادی که پس از عضویت در داعش به کشورشان بازمی‌گردند، می‌توانند تهدیدی بلند مدت باشند.

کری در ادامه هدف قرار دادن توان مالی داعش را بخش دیگری از عملیات علیه این گروه عنوان کرد و تاکید کرد که منابع مالی این گروه از جمله درآمدهای نفتی که از طریق قاچاق به کشورهای همسایه حاصل می‌شود، باید متوقف شود. 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها