امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114920
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
برزین ضرغامی دبیر اجرایی بیست و دومین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ...

برزین ضرغامی دبیر اجرایی بیست و دومین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون آغاز امور مربوط به این برنامه اظهار داشت: پس از ابلاغ حکم معاون فرهنگی به بنده به عنوان دبیر اجرایی بیست و دومین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، امور آغاز شد.

وی در ادامه با بیان اینکه بخشی از فعالیت‌های استان تهران به اداره کل استان تهران محول شد گفت: برخی از فعالیت‌ها در حوزه کتاب، استانی نبوده و در بعد ملی باید به آنها نگریست چرا که بسیاری از ناشران در سطح کشور فعال هستند.

ضرغامی با بیان اینکه پیش از ابلاغ حکم، شورای برنامه‌ریزی تشکیل شده بود، عنوان کرد: پیش از این این شورا تشکیل و حتی یک جلسه هم با حضور آقای صالحی معاون فرهنگی برگزار کرده بود. از این رو ما نیز شورای مشورتی ایجاد کردیم و از افراد با تجربه دعوت کردیم تا با استفاده از تجربیات دوره‌های قبل، این دوره را با قدرت بیشتری برگزار کنیم.

ضرغامی به چند مورد سیاست‌های کلیدی هفته کتاب در این دوره اشاره کرد و بیان کرد: اول اینکه تمام تجربیات موفق سال گذشته را با قدرت ادامه می‌دهیم، دوم اینکه مهمترین هدف ترویج کتاب است از این رو تلاش داریم همه نهادها و سازمان‌ها را درگیر کنیم کما اینکه در این سال‌ها نیز این اتفاق رخ داده و اینگونه بوده اما در این دوره توجه خاص شده تا برخی نهادها و سازمان‌هایی که کمتر دخیل بوده و یا به حوزه فعالیتشان مربوط نمی‌شود مشارکت دهیم چرا که در سازمانی چون محیط زیست هم نیازمند ترویج کتابخوانی هستیم، در بحث سیاستگذاری در پی آنیم تا همه سازمان‌ها و نهادها را پای کار آوریم تا ارتباطی منسجم صورت گیرد، در همه سازمانها باید سرانه و سیر فرهنگی کتاب به عنوان کالای مورد نیاز گنجانده شود.

وی به سیاست سوم هم اشاره کرد و بیان داشت: در این سال‌ها تکنولوژی ارتباطی جدیدی در امر کتابخوانی دخیل هستند، که در کتابخوانی نقش بسیار دارند، درنظر داریم بررسی صورت گیرد تا بدانیم در این فضاها چه کرده و می‌توانیم انجام دهیم.

دبیر اجرایی بیست و دومین دوره هفته کتاب با بیان اینکه هنگامی که بحث از ترویج کتاب است باید بدانیم هرسال چه اتفاق مهمی در حوزه کتاب رخ می‌دهد تا آنها را در کارگاه‌هایی بررسی کنیم و مطابق با آنها فعالیت‌ها را تشریح کنیم، گفت: تمام این موارد در سیاست‌گذاری دخیل است.

وی در پاسخ به این سوال که منظور شما از اتفاقات مهم چیست؟ یعنی مشکلات نشر و یا برترین‌ها را بررسی خواهید کرد، افزود: تکنولوژی چاپ کتاب، توزیع کتاب، اتفاقات حوزه کتاب، تجربه پخش کتاب، معضلات کتاب، مشکل توزیع و... همه این موارد بررسی خواهد شد.

وی در پایان با اعلام این خبر که هفته آینده جلسه برنامه‌ریزی برگزار می‌شود، تصریح کرد: ویرایش طرح اولیه آماده شده و آقای صالحی معاون فرهنگی هم آن را دیده و برآن صحه گذاشته‌اند. اما درگیر بحث مهمی هستیم و آن اینکه باید چند حرکت اصلی را تعریف کنیم که هم نوآوری داشته باشیم و هم در حوزه کتاب تاثیر داشته باشد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها