امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۵:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114921
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
محمدعلی قربانی نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون تازه‌ترین تالیف خود اظهار داشت: احتمالا شنبه ...

محمدعلی قربانی نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون تازه‌ترین تالیف خود اظهار داشت: احتمالا شنبه هفته آینده با اتمام صحافی، کتاب «آخرین رؤیای یوسف» روانه بازار کتاب خواهد شد.

وی پیرامون این تالیف ابراز داشت: کتاب «آخرین رؤیای یوسف» شامل زندگینامه داستانی شهید سرتیپ یوسف ابوالفتحی است، شهید یوسف رضا ابوالفتحی فرماندهی نیروی انتظامی فارس و تهران را برعهده داشت. این کتاب روایتی است از زندگی و نحوه شهادت این فرمانده پرتلاش.

قربانی با تاکید بر اینکه در استان فارس و زمانی که ایشان فرماندهی انتظامی این استان را برعهده داشت، گفت: مصادف با شب عروسی فرزندش دو نفر از پاسگاه توسط اشرار گروگان گرفته می‌شوند. سریعا درخواست هلی‌کوپتر شده و در پی اشرار می‌روند. دوستان به ایشان اصرار می‌کنند که شب عروسی فرزند شما است، شما نروید، که ایشان این جمله تاریخی را می‌گویند که «نمی توانم وقتی دو خانواده نگران هستند در مراسم عروسی فرزندم باشم و بنشینم، باید کمک کنیم این دو نفر به دامان خانواده بازگردند».

این نویسنده خاطرنشان کرد: شهید ابوالفتحی همیشه در ماموریت‌ها حضور داشت. حتی در این ماموریت‌ها نزدیک 5 یا 6 بار مجروح هم می‌شود و یکی از پاهایش 3 بار تیر می خورد.
 

قربانی عنوان کرد: سرتیپ ابوالفتحی 11 اسفند 78 هنگام بازگشت از ماموریت گروگان گیری، به شهادت می‌رسند اما اینگونه بود که اشرار هنگامی که صدای هلی کوپتر را می‌شنوند گروگان ها را رها می‌کنند آنها نیز خود را سریعا به پاسگاه رسانده و با بیسیم اطلاع می‌دهند که آزاد شده‌اند. سرتیپ شخصا صحبت کرده و به سمت شیراز حرکت می‌کنند. در راه به دلیل ماموریت‌های زیاد شهید ابوالفتحی حال خوبی نداشته‌اند، در طول مسیر می‌خوابد و هنگامی که از خواب بر می‌خیزد عنوان می‌کنند که خواب صیاد شیرازی را دیدم به من گفت بیا برویم و...

وی مطرح کرد: این مبارز پرتلاش پس از بیان این سخنان باز هم در طول مسیر به خواب می‌رود، اما پس از چند لحظه هلی‌کوپتر به لرزش دچار می‌شود و در دریاچه سقوط می‌کند، از ناحیه پشت سر دچار حادثه شده و به شهادت می‌رسد.

به گفته وی، کتاب «آخرین رؤیای یوسف» به شخصیت زینب همسر این شهید بزرگوار هم می‌پردازد. این کتاب به همه آنانی که کاری زینبی کرده‌اند تقدیم شده است، کتاب 116 صفحه دارد و از سوی نشر محراب قلم و با همکاری مرکز ایثارگران ناجا منتشر خواهد شد.

قربانی در پایان به نام کتاب و دلیل انتخاب آن اشاره و متذکر شد: نام کتاب «آخرین رؤیای یوسف» انتخاب شده است دلیل آن هم اینکه حضرت یوسف با رویا و خواب و تعبیر آن شناخته می‌شود و خواب شهید یوسف رضا ابوالفتحی هم نوعی تداعی آن را دارد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها