امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۷:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114927
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هیأت پایش شورای توسعه فرهنگ قرآنی برای نخستین‌بار با هدف بررسی عملکرد ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هیأت پایش شورای توسعه فرهنگ قرآنی برای نخستین‌بار با هدف بررسی عملکرد دستگاه‌های قرآنی در شهریورماه سال جاری با پایش رادیو قرآن آغاز به کار کرد.

پس از آن سازمان تبلیغات اسلامی و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد پایش قرار گرفتند. در پایش‌ دستگاه‌های قرآنی معیارهای عمومی و خصوصی در نظر گرفته شده است که از مهم‌ترین معیارهای عمومی می‌توان به اهتمام دستگاه‌ها به تحقق مطالبات رهبری و همچنین واگذاری اجرای امور به مؤسسات مردم‌نهاد اشاره کرد. البته در کنار آن معیارهای اختصاصی هر دستگاه نیز برای پایش آنها از اهمیت برخوردار است و به گفته «محمد انجم‌شعاع» رئیس هیأت پایش، این اقدام به منظور بهبود وضعیت دستگاه‌های قرآنی صورت می‌گیرد.

دوشنبه 31 شهریورماه سال جاری، هیأت پایش شورای توسعه فرهنگ قرآنی به معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد رفت و عملکرد آنها را بر اساس معیارهای مختلف مورد سنجش قرار داد.

حجت‌الاسلام محمدرضا حشمتی معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به اینکه پایش دستگاه‌های قرآنی اتفاق خوبی بود که باید پیش از این‌ها رخ می‌داد، اظهار داشت: بررسی عملکرد فعالیت‌های قرآنی اگر با هدف رفع موانع موجود باشد اقدام مثبت و قابل تقدیری است.

وی درباره حضور هیأت پایش شورای توسعه فرهنگ قرآنی در معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد، خاطر نشان کرد: در پایش اخیر، ما گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های خود بر اساس معیارهای تعیین شده آماده کرده و در اختیار هیأت پایش قرار دادیم.

معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد با اشاره به معیارهای عمومی و خصوصی پایش دستگاه‌های قرآنی، تصریح کرد: مهم‌ترین امری که در این پایش مورد توجه قرار گرفت نحوه اجرای فعالیت‌های معاونت قرآن و عترت ارشاد در رابطه با تحقق مطالبات رهبری بود همچنین تطبیق عملکرد ما با شرح وظایف، آیین‌نامه، دستورالعمل و اسناد بالادستی نیز ارزیابی شد.

حجت‌الاسلام حشمتی خاطر نشان کرد: برای ارائه معیارهای اختصاصی که شامل 22 بند بود، گزارشی از نحوه اجرای برنامه‌ها بر اساس وظایفی که شورای توسعه فرهنگ قرآنی بر عهده ما قرار داده است را نیز تقدیم کردیم.

وی با بیان اینکه پایش در معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد حاصلی برای ما نداشت، گفت: فکر نمی‌کنم هیأت پایش نیز دستاورد قابل توجهی در این اقدام کسب کند اما در هر صورت امیدوارم چنین فعالیت‌هایی تأثیرات مثبتی در رابطه با ارتقای فعالیت‌های قرآنی داشته باشد و بتواند امور قرآنی را هدفمند سازد.

انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها