امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114932
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
«هاشم روغنی» قاری بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه جنگ تحمیلی مانع ...

«هاشم روغنی» قاری بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه جنگ تحمیلی مانع پیشرفت در امور قرآنی نشد، اظهار داشت: درست است که چندی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی آغاز شد اما با راه‌اندازی سازمان تبلیغات اسلامی و دارالقرآن، فعالیت‌های قرآنی در همان سال‌های ابتدایی دهه 1360 پیگیری شد.

وی که در 21 سالگی برای نخستین‌بار به جبهه‌ها اعزام شد، تصریح کرد: من در سال 1361 به همراه گروه‌های تبلیغی به جبهه اعزام شدم تا در جبهه‌های حق علیه باطل، محافل قرآنی برگزار کنیم و از برکات آن بهره ببریم. به یاد دارم در یکی از مناطق جنگی به مقر فرماندهی رفتیم. این مقر حدود 25 متر زیر زمین طراحی شده بود.

رزمندگان با زمزمه «یا حسین(ع)» مرا همراهی می‌کردند

روغنی افزود: قرار بود من در این مقر فرماندهی تلاوت قرآن داشته باشم. زمانی که خواستم قرآن بخوانم رزمندگان آنقدر آماده بودند که با حس خاصی به آیات الهی گوش فرا می‌دادند به طوری که می‌توانم ادعا کنم تاکنون هم در هیچ مجلسی همچون آن محفل قرآنی تلاوت نکرده‌ام.

این قاری بین‌المللی قرآن کریم ادامه داد: وقتی در مناطق عملیاتی قرآن می‌خواندم رزمندگان با تمام وجود به آن توجه داشتند؛ برخی اشک می‌ریختند و به یاد شهید کربلا با زمزمه «یا حسین(ع)» مرا همراهی می‌کردند.

آموزه‌های قرآنی در جبهه‌ها عملی می‌شد

وی با بیان اینکه بیشتر رزمندگان همواره در جیب خود قرآن داشتند، تصریح کرد: زمانی که می‌خواستیم به جبهه اعزام شویم ما را از زیر قرآن رد می‌کردند تا قرآن پناه ما باشد پس از آن نیز در مسیر رسیدن به مناطق جنگی قرآن می‌خواندیم یا از اشعار انقلابی استفاده می‌کردیم که تمامی این‌ها به ما انرژی می‌داد تا بتوانیم بهتر وارد عمل شویم.

روغنی با اشاره به نقش فعالیت‌های قرآنی در جبهه‌ها، خاطر نشان کرد: تمامی اموری که در جبهه‌ها رخ می‌داد به نوعی فعالیت قرآنی بود یعنی افراد با توجه به آموزه‌های قرآنی در جبهه‌ها حضور یافته بودند و بر اساس مضامین آیات الهی عمل می‌کردند به همین جهت می‌توان گفت که قرآن بهترین الگوی رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس بود.

فرهنگ قرآنی همواره در جبهه‌ها متجلی بود

این قاری بین‌المللی قرآن کریم با بیان اینکه تلاوت قرآن در جبهه‌ها اثرگذاری بسیاری داشت، گفت: پیش از آغاز عملیات، همواره رزمندگان به قرآن تمسک می‌جستند و برای اینکه با نیروی بیشتری به جنگ با دشمن بروند آیات قرآن را زمزمه می‌کردند یعنی فرهنگ قرآنی همواره در جبهه‌ها متجلی بود.

وی ادامه داد: هم‌اکنون نیز جوانان این مرز و بوم همچون رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به امور قرآنی توجه دارند که البته برای پیشرفت بیشتر در این عرصه نیازمند محرک هستند. در گذشته موج حضور در جبهه در بین همه جوانان نمایان و حضور در عملیات‌ها و دفاع از خاک میهن به عنوان یک تکلیف الهی شده بود بنابراین ما باید گسترش فرهنگ قرآنی را نیز به یک فرهنگ تبدیل کنیم تا در این عرصه پیشرفت قابل توجهی داشته باشیم.

انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها