امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۲۳:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114948
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، محمد خزاعی دبیر سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در آئین اختتامیه این رویداد سینمایی در اجتماع بزرگ سینماگران و ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، محمد خزاعی دبیر سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در آئین اختتامیه این رویداد سینمایی در اجتماع بزرگ سینماگران و هنرمندان و فعالان حوزه سینمای مقاومت و دفاع مقدس گفت: امروز و پس از دو دهه از آن روزها به برکت نفوس مطهر شهدا و ایثارگران، بازار هنر و خاصه سینمای مقاومت گرم است.

بنابراین گزارش، متن کامل سخنرانی محمد خزاعی به این شرح است:
هوالعزیز
ای جماعت جنگ یک آیینه است
هفته تاریخ را آدینه است
لحظه ای از این همیشه بگذریم
اندر این آیینه خود را بنگرید
روزگاری نقل هنر مقاومت اینچنین بود. تعداد اندک از شیرمردانی که در ادامه خطوط آسمانی نبرد، پایه سرزمین هنر گذاشته بودند و در این بهشت، حقیقت  نا تمام را می جستند.

امروز و پس از دو دهه از آن روزها به برکت نفوس مطهر شهدا و ایثارگران، بازار هنر و خاصه سینمای مقاومت گرم است.

امروز چه بسیارند سینماگرانی که کمر همت بسته اند و سالک جاده های آسمانی شده اند و با خلاقیت و سرمایه ای از جان و روانشان، مظلومان جهان را یاری می دهند و در برابر هرآنچه پلیدی است می ایستند.

اگرچه در این مسیر پرتلاطم به خاطر عقاید و شعارهایتان بعضی از شما اجتناب کنند و در شب نشینی‌های شبه روشنفکری شان شما را به سخره بگیرند؛ اما بدانید عده ای باید حریم انقلاب را حفظ کنند و آنان در حقیقت همین سینماگران عرصه مقاومت و انقلاب و مرزبانان فرهنگی کشور هستند.

برگزاری جشنواره موضوعی، آن هم به وسعت و پهنای مفهوم مقاومت در شرایط فعلی همانند فیلم ساختن در این عرصه ها کاری سخت و انصافا طاقت فرساست. رتق و فتق امور تکراری و جاری روزمره، نامهربانی ها و ناملایمات اجتناب ناپذیر و همه و همه که شما از من به آن آگاهترید.
اما بهشت را به بها می دهند نه به بهانه...

اگر رهبر انقلاب ثبت و زنده نگاه داشتن دفاع مقدس و یاد شهدا را هم سنگ جهاد ارزیابی کردند، یقینا ثواب و شأن این جهاد در پس همین سختی ها و طعنه های دنیوی است.

جشنواره سیزدهم در شرایطی برگزار گردید که حوادث بین المللی اخیر و تنش های منطقه ای ناشی از تجاوزات وحشیانه رژیم صهیونیستی، گروههای منحرف تکفیری و فرصت طلب آمریکا در مبارزه با تروریست با دیگر بر ضرورت انسجام و تلاش هنرمندان متعهد سینمای در ساخت آثاری در حوزه مقاومت و طبعا برگزاری جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، مهر تأیید زد.

تا وقتی هنرمندان دردآشنا و فرزند زمان خویش هستند، خاموشی شمع محفل سینمای دفاع مقدس و مقاومت نه تنها محقق نخواهد شد بلکه هرروز بر شکوه و عظمت آن افزوده خواهد شد.

امیدوارم در تأسی به سید شهیدان اهل قلم مرتضی آوینی دچار روزمرگی نشویم و آفت روزمرگی ما را از وظیفه تاریخی مان غافل نکند.

ماقدردان تمام بزرگانی هستیم که خود و هنرشان را وقف الهی ترین هنر انسانی کردند تا جهان شکوه مقاومت و پایداری را مقابل ستم و ستمگران جهان بچشند.

بشریت همواره وامدار چنین هنرمندان بزرگ و باشکوهی است.
قدمهایتان استوار و آسمانتان همواره آبی.

ان شاءا...

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها