امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114967
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۷
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در ششمین جشن «هلهله فرشته‌ها» با اشاره ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در ششمین جشن «هلهله فرشته‌ها» با اشاره به اینکه غفلت و شهوت موجب آسیب رساندن به انسان می‌شود، اظهار کرد: نماز، برطرف‌کننده غفلت و همسر رفع‌کننده شهوت است.

وی تصریح کرد: اگر نسل ما نماز بخواند و ازدواج کند تا حد زیادی بیمه است، چرا که راه غفلت و شهوت بسته می‌شود.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تاکید بر اینکه نخستین و دومین نیاز بشر اکسیژن و غذا است، اظهار کرد: سومین نیاز انسان، همسر است و ضرورت دارد که این نیاز خود را با ازدواج برطرف کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی با بیان اینکه برای افزایش ازدواج در کشور نیاز به بسیج عمومی داریم، تصریح کرد: همه باید برای نهضت ازدواج آسان قیام کنند.

وی با اشاره به این که پیرمرد و پیرزن هم نیاز به همسر دارند، یادآور شد: انسان جوان ممکن است همسر را به یک جهت بخواهد، اما افراد سالخورده نیاز به مونس و همدم دارند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه 14 هزار پیرمرد و پیرزن در تهران داریم که به دلیل تنهایی، مبتلا به افسردگی شده‌اند، اظهار کرد: بهترین دلالی پیوند دادن دختر و پسر برای ازدواج کردن است.

قرائتی با تاکید بر اینکه تفاوت علمی نباید موجب عدم ازدواج شود، تصریح کرد: ازدواج را نباید درگیر مدرک‌گرایی کرد و مراجع تقلیدی داریم که با 70 سال سن، به اندازه 65 سال از همسر خود برتری علمی دارند، اما از زندگی‌های عالمانه و خوبی برخوردار هستند. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ازدواج نوبتی نیست، ابراز کرد: بنده با ازدواج دانشجویی موافق نیستم و طرفدار ازدواج دبیرستانی هستم.

رئیس ستاد افامه نماز کشور با تاکید بر اینکه دختران نباید آنقدر خواستگارهای خود را رد کنند، گفت: بنده نامه‌ای از دانشجوی دختری داشتم که نفرین بر پدر و مادرش کرده بود؛ چرا که خواستگارهایش را رد می‌کردند و نوشته بود که اکنون با افزایش سن، خواستگار ندارم.

قرائتی با بیان اینکه معنای ازدواج تشکیل خانواده مستقل نیست، گفت: زندگی را می‌شود آسان گرفت و باید رویکرد ما آسان‌سازی ازدواج شود.

وی با اشاره به تاکیدات فرامین اسلام بر امر مقدس ازدواج افزود: اگر کسی ازدواج کند یک رکعت نمازش، هفتاد برابر می‌شود.
انتهای پیام/2258/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها