امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۸:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114972
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۷
تعداد بازدید: 33
گروه کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به صورت هفتگی اقدام به انتشار فهرستی از کتاب‌های پرفروش هفته از کتاب‌فروشی‌های کشور می‌نماید که

گروه کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به صورت هفتگی اقدام به انتشار فهرستی از کتاب‌های پرفروش هفته از کتاب‌فروشی‌های کشور می‌نماید که این لیست می‌تواند مرجعیتی برای انتخاب کتاب در میان مخاطبان باشد. به همین منظور گروه کتاب و ادبیات این خبرگزاری به صورت هفتگی اقدام به انتشار جدولی از پرفروش‌ترین کتاب‌های هفته می‌نماید(این جدول از این پس شنبه‌ها منتشر می‌شود).

کتاب‌فروشی‌هایی که در این جدول قرار گرفته‌اند و به صورت هفتگی نیز بر تعداد آنها افزوده می‌شود از سراسر کشور بوده است. این جدول که در ادامه این گزارش خواهد آمد (برای دریافت جدول کامل پرفروش‌های کتاب اینجا کلیک  کنید) به ترتیب حروف الفبا تنظیم شده و از کتابفروشی‌های 11 استان کشور جمع‌آوری شده است.

 

 

کتابفروشی‌های خوارزمی، پاتوق کتاب آسمان (یزد)، پاتوق کتاب آسمان (سبزوار)، کافه کتاب آسمان (زاهدان)، کتابستان (اراک) و کتابسرای باران (بوشهر) در هفته‌ای که گذشت متاسفانه آماری از فروش خود به این خبرگزاری اعلام نکردند.

 

 

با توجه به اینکه هفته گذشته مقارن با هفته دفاع مقدس بود، میزان فروش کتاب‌هایی که مرتبط با موضوع دفاع مقدس است با افزایش بالایی روبرو شده بود. اشاره به این نکته در این بین ضروری است که فروش کتاب‌های حوزه ادبیات همیشه بالا بوده ولی در هفته گذشته کتاب‌های مربوط به حوزه دفاع مقدس به صورت پایاپای با موضوعات ادبی به فروش رفته‌اند.

 

از دیگر نکات جالب توجه در فروش کتاب‌های هفته گذشته تنوع موضوعات در میان کتاب‌های به فروش رفته است. ادبیات (55 عنوان)، دفاع مقدس(50 عنوان)، نخبگانی(20 عنوان)، سبک زندگی(19 عنوان) و ... از جمله موضوعاتی بوده که در هفته گذشته مورد توجه بوده است.

 

 

یکی از موضوعاتی که در این هفته در پرفروش شدن کتاب‌ها موثر بوده استفاده از تریبون و فضای نماز جمعه به منظور معرفی کتاب بوده است. کتاب‌ «بشقاب‌های سفره‌های پشت بام‌مان» که انتشارات جامعه‌الزهرا آن را منتشر نموده یکی از کتاب‌هایی است که در نماز جمعه نجف‌آباد تبلیغ شده و در هفته گذشته مورد توجه قرار گرفته و پرفروش شده است. «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» مهدی آذریزدی عنوان دیگر کتابی است که در هفته گذشته و در نماز جمعه شهر دزفول تبلیغات محیطی برایش انجام شده و در فروش با موفقیت روبرو شده است.

 

کتاب‌هایی که از بیانات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و همچنین تقریظات ایشان بهره می‌برد به صورت هفتگی در میان پر مراجعه‌ترین کتاب‌ها قرار دارد و این نشان از میزان توجه جامعه به موضوعات مطروحه از سوی ایشان دارد.

 

 

محسن عباسی ولدی پرتکرارترین نویسنده‌ای بوده، که در حوزه‌های سبک زندگی قلم می‌زند و آثار متعددی دارد و کتاب‌های وی از توجه بسیار بالایی در میان مخاطبان برخوردار بوده است. معصومه آباد دیگر نویسنده‌ای است که در هفته گذشته و همچنین هفته‌های قبل، کتاب معروف وی (من زنده‌ام) که رهبری فرزانه انقلاب اسلامی نیز بر آن تقریظی نوشته است مورد توجه بوده و در جمع نویسنده‌های پرتکرار قرار گرفته است. محمود فرجامی نیز این روزها با ترجمه کتاب بیشعوری اثر خاویر کرمنت بسیار مورد توجه بوده و در میان پرتکرارترین پدیدآورندگان و مترجمان قرار گرفته است.

 

 

از آنجا که سوره مهر در حوزه انتشار کتاب‌های دفاع مقدس فعالیت بسیاری دارد و با توجه به این موضوع در هفته گذشته کتاب‌های این انتشارات با یک اختلاف چشمگیر نسبت به ناشران دیگر به فروش رفته است و توانسته در صدر جدول پرفروش‌ترین ناشر در هفته گذشته قرار بگیرد.

دفتر نشر معارف که در بیشتر هفته‌ها در میان ناشران پرفروش قرار داشته است در این هفته نیز در رده دوم این جدول جای گرفته است. موسسه شهید کاظمی دیگر انتشاراتی است که در هفته گذشته مورد توجه قرار گرفته و آثارشان در میان پرفروش‌های کتاب قرار داشته است.

 

 

در هفته اول مهر ماه نود و سه، کتاب «من زنده‌ام» اثر معصومه آباد که شرح خاطرات دوران اسارت این بانوی ایرانی است توانسته در صدر جدول پرفروش‌های این هفته قرار بگیرد.

همچنین در کنار «من زنده‌ام»، کتاب «بیشعوری» نیز در رتبه اول پرفروش‌ها قرار داشته است. این کتاب درباره بیشعوری در دوره معاصر و تاثیر عمیقی که بیشعورها با نفوذ در اجتماع، سیاست، علوم، تجارت و ... امثال اینها در دنیای معاصر می‌گذارند.

 

 

«عباس دست طلا» عنوان دیگر کتابی است که توانست در هفته اول مهر در رتبه دوم پرفروش‌ترین‌های کتاب قرار بگیرد. این کتاب یکی از کتاب‌هایی است که در هفته‌های گذشته به صورت پیوسته در میان پرفروش‌های کتاب قرار داشته است.

رتبه سوم پرفروش‌ترین کتاب‌های هفته اول مهر به دو کتاب از موسسه شهید کاظمی اختصاص داشته است. کتاب «کار باید تشکیلاتی باشد» و «ماه در آینه» دو کتابی است که به تازگی منتشر شده و مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است.

کتاب «کار باید تشکیلاتی باشد» با استفاده از بیانات رهبر فرزانه انقلاب به کار تشکیلاتی پرداخته و کتاب «ماه در آینه» نیز نگاهی گذرا به سیره و سلوک فردی و اجتماعی رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است که به وجوه مختلف و گوناگون از سبک زندگی، شخصیت، مدیریت مقتدرانه، خاطرات جذاب، اشعار سروده شده توسط ایشان و ... پرداخته است.

جدول نهایی پرفروش‌های کتاب
ردیف

عنوانپرفروش اول

من زنده‌ام - بیشعوریپرفروش دوم

عباس دست طلاپرفروش سوم

کار باید تشکیلاتی باشد - ماه در آینه
برای در یافت جدول کامل پرفروش‌ها    کلیک کنید.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها