امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۵:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114993
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «رنگین دادفر سپنتا» مشاور امنیت ملی افغانستان که لحظاتی پیش در کنفرانس بین‌المللی ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «رنگین دادفر سپنتا» مشاور امنیت ملی افغانستان که لحظاتی پیش در کنفرانس بین‌المللی گفت‌وگوهای امنیتی در هرات سخن می‌گفت، ضمن تقدیر از حضور و همکاری نظامی کشورهای مختلف در راستای سقوط طالبان، اظهار داشت: بارها از ابهام در مورد افغانستان انتقاد کرده و بار دیگر می‌گویم در شگفتم که پناهگاه‌های داعش در عراق و سوریه هدف قرار داده می‌شود اما به کشور حامی و تأمین‌کننده طالبان که پناهگاه و آموزش‌گاه‌های این گروه در آن قرار دارد، هیچ‌گونه فشاری آورده نمی‌شود.

وی افزود: پرداختن محض به معلول، کاری را از پیش نمی‌برد و باید علیه  پناه‌گاه‌ها، خاستگاه‌ها و منابع مالی تروریست‌ها اقدام جدی و اساسی اتخاذ شود.

اسپنتا در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: با این که نسبت به نحوه مبارزه با طالبان انتقاد دارم و در مورد قدرت‌گیری طالبان هشدار می‌دهم اما از امضای پیمان امنیتی کابل-واشنگتن که قرار است سه‌شنبه توسط رئیس جمهور جدید امضا شود، اعلام پشتیبانی می‌کنم.

سومین کنفرانس بین‌المللی گفت‌وگوهای امنیتی در هرات توسط انستیتو مطالعات استراتژیک افغانستان با حضور مهمانان خارجی و داخلی  و همچنین کارشناسان امور امنیتی برگزاری می‌شود.

انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها