امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۲۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115017
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۷
تعداد بازدید: 27
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جواد هروی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران ـ ایرلند که در رأس یک هیأت ...

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جواد هروی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران ـ ایرلند که در رأس یک هیأت پارلمانی در دوبلین سفر کرده روز چهارشنبه در دیدار با پت برین رئیس کمیسیون سیاست خارجی و تجارت پارلمان ایرلند با تأکید بر اهمیت نقش مجالس در گسترش ارتباطات فیمابین  در عرصه های مختلف اظهار داشت: مجالس ایران و ایرلند می‌توانند نقش سازنده و مثبتی در تقویت و تعمیق مناسبات در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فیمابین ایفا کنند.

وی با اشاره به تحولات منطقه خاورمیانه تصریح کرد: با همکاری جمعی همه کشورهای منطقه و جهان باید از رشد تروریسم و تولید و قاچاق مواد مخدر جلوگیری به عمل آورد.

وی افزود: ایرلند همواره به عنوان کشوری بیطرف و صلح دوست می‌تواند در معادلات بین‌المللی نقش مهمی ایفا کند.

هروی در پایان رفت و آمد و رایزنی‌های مستمر مقامات سیاسی و پارلمانی دو کشور را بستری برای آشنایی هر چه بیشتر از توانمندی‌های ایران و ایرلند از یکدیگر ضروری دانست.

پت برین رئیس کمیسیون سیاست خارجی و تجارت پارلمان ایرلند نیز در ادامه این دیدار بر نقش مهم جمهوری اسلامی ایران در معادلات منطقه‌ای تأکید کرد و گفت: ایران کشوری غنی با سابقه تمدنی چند هزار ساله و ملتی صلح دوست می‌تواند در برقراری ثبات و آرامش در منطقه کمک فراوانی کند.

پت برین  پیشرفت‌های اقتصادی و صنعتی ایرلند را فرصتی مناسب برای گسترش همکاری‌های مشترک بازرگانی دو کشور دانست و تصریح کرد: شرایط خوبی برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های فناوری اطلاعات، دارو و کشاورزی در دو کشور مهیاست که باید از آنها برای رشد مناسبات اقتصادی میان ایرلند و ایران استفاده کرد.

همچنین در ادامه دیدارهای گروه دوستی پارلمانی کشورمان ضیافتی از طرف پری پورک رئیس مجلس سنای ایرلند به افتخار حضور هیأت پارلمانی ایران برگزار شد.

پری پورک رئیس مجلس سنای ایرلند سفر گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به دوبلین و سفر آتی رئیس مجلس نمایندگان ایرلند به تهران را نشان‌دهنده عزم جدی مقامات عالی رتبه دو کشور در جهت توسعه مراودات سیاسی، اقتصادی و پارلمانی فیمابین دانست.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار