امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۹:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115024
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۷
تعداد بازدید: 21
حجت‌الاسلام محمد زارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به اظهارات

حجت‌الاسلام محمد زارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به اظهارات مداخله‌جویانه نخست‌وزیر انگلیس که ساعاتی پس از دیدار با رئیس‌جمهوری کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل ایراد شد، اظهار داشت: انگلیسی‌ها از قدیم با ایران دشمنی کرده‌اند و این روباه پیر هرکجا که توانسته است به کشور ما خیانت کرده و برای ما مشکلات زیادی ایجاد کرده و دست انگلیس و آمریکا به خون مردم بی‌گناه ایران در طول تاریخ آغشته است.

وی با یادآوری سابقه تاریخی انگلیس در مداخله در امور داخلی ایران، افزود: اگر به تاریخ نگاه کنیم می‌بینیم در کشور ما کودتاهای بسیاری انجام داده‌اند و تا توانسته‌اند حکومت‌های جباری را روی کار آورده و با فشارهای ناجوانمردانه باعث عدم پیشرفت کشور شده‌اند.

*هدف غربی‌ها از برگزاری جلسه با ایران

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات با تاکید بر اینکه دلسوزان نظام همواره به مسئولان دستگاه دیپلماسی کشور ما توصیه کرده‌اند در مذاکرات هسته‌ای با کشورهای 1+5 باید با احتیاط عمل کرد، خاطرنشان کرد: مسئولان کشور نباید دل خود را به وعده‌های آنان خوش کنند زیرا اگر خواستار برگزاری جلسه‌ای هم باشند می‌خواهند ایران را تحت فشار قرار دهند و به خواسته‌های خودشان برسند.

زارع فومنی در ادامه هدف نخست‌وزیر انگلیس از دیدار با رئیس‌جمهوری کشورمان را کار نمایشی و تبلیغاتی عنوان کرد و بیان داشت: مشکل آنها فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان نیست بلکه با اصل نظام، اسلام و ملت ما مشکل دارند.

وی با اشاره به شکل‌گیری ائتلاف جهانی به سرپرستی آمریکا علیه گروهک داعش تصریح کرد: داعش دست‌ساخته خود آنها است و این کشورهای زور‌گو افراطی‌گری را در جهان به وجود آوردند و حالا در این مورد هم به دنبال کار نمایشی هستند.

*می‌خواهند به اسم دفاع از حقوق بشر با داعش بجنگند

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات اظهارات غربی‌ها در مورد عدم رعایت حقوق بشر در کشورمان را مضحک توصیف کرد و گفت: خود آنها ناقض اصلی حقوق بشر در دنیا هستند و امروز می‌خواهند به اسم دفاع از حقوق بشر با داعش بجنگند اما دنیا اهداف پلید آنها را می‌داند.

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات با بیان اینکه دولت تاکنون مواضع خوبی اتخاذ کرده و باید در ادامه هم قاطعانه پاسخ زیاده‌خواهی‌ها را بدهد، خاطرنشان کرد: ما خواستار برخورد قاطعانه مسئولان در برابر رفتار‌های غربی‌ها هستیم که ناجوانمردانه به نظام ما تهمت می‌زنند.

*قضیه سفارت انگلیس مانند لانه جاسوسی آمریکاست

زارع فومنی  با تاکید بر اینکه مسئولان دستگاه دیپلماسی کشورمان نباید اجازه دهند سفارت انگلیس دوباره در تهران فعالیت کند، تصریح کرد: قضیه سفارت انگلیس دقیقا مانند لانه جاسوسی آمریکا است که تنها توطئه‌گری و فتنه در کشورمان می‌کردند.

وی اضافه کرد: ما از رابطه با تمام کشورها به جز رژیم صهیونیستی استقبال می‌کنیم اما نباید به انگلیسی‌ها اجازه داد هر کاری که دلشان می‌خواهد بکنند و با این روند فعلی می‌خواهند جاسوس‌خانه جدیدی در تهران بازکنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها