امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۱۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115045
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۴۵
تعداد بازدید: 115
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سخنگوی «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه در پایان هفتمین دور از ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سخنگوی «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه در پایان هفتمین دور از مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5، گفت با وجود مطرح شدن ایده‌های جدید در مذاکرات، هنوز اختلافات زیادی در مسائل اصلی باقی مانده است.
«مایکل مان» در توئیتر نوشته است: «اعضای 1+5 به صورت جداگانه دیدارهای سطح بالایی با ایران داشتند تا تعهد خود به یافتن راهکاری دیپلماتیک برای مسئله هسته‌ای ایران را نشان دهند.»
وی افزود: «تماس‌های این هفته کمک کرد تا ایده‌هایی مورد بحث قرار گیرند، که در آینده بیشتر مورد مطالعه قرار خواهند گرفت. با این حال اختلافات قابل‌توجهی بر سر مسائل اصلی باقی مانده که باید میان ایران و 1+5 حل شود.»
آقای مان همچنین اشاره کرد که طرفین همچنان تا موعد مقرر در توافق موقت،‌ به رایزنی‌های فشرده برای رسیدن به راهکار جامع ادامه می‌دهند. بر اساس توافق موقتی که سال گذشته در شهر ژنو سوئیس به دست آمد و پایان تیر ماه تمدید شد، طرفین باید تا سوم آذر امسال به توافق نهایی دست یابند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار