امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11505
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۷
تعداد بازدید: 159
محمدعلی سبط احمدی تهیه‌کننده  در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره مستند «ارس گهواره تمدن» و روند تولید آن گفت: فیلم با رویکرد معرفی این منطقه ...

محمدعلی سبط احمدی تهیه‌کننده  در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره مستند «ارس گهواره تمدن» و روند تولید آن گفت: فیلم با رویکرد معرفی این منطقه از ایران که مرز کشورما با کشور همسایه است ساخته می‌شود. در این فیلم سعی شده به بحث گردشگری و جاذبه‌های این منطقه نیز توجه شود به همین دلیل تلاش می‌کنیم تا با انتخاب مکان هایی که کمتر دیده شده و جاذبه تصویری مناسب دارد بتوانیم نظر گردشگران را جلب کنیم.

وی در ادامه گفت: علاوه بر جاذبه‌های توریستی که در خلال آن به کلیسای سنت استپانوس و آثار تاریخی ارزشمندی که در حاشیه رود کشف شده است به منطقه جغرافیایی کردشت و منطقه آزاد ارس نیز خواهیم پرداخت.

عباسی درباره فیلم توضیح داد: «ارس» محتوای کلی و هسته اصلی اثر است و به بهانه این رود جغرافیای انسانی، تاریخی، اجتماعی و سیاسی این منطقه را مورد توجه قرار دادیم. در این فیلم سعی کردیم به جنبه های اقتصادی ارس بپردازیم زیرا  ارس  رود پرسخاوتی است که منطقه آذربایجان را به لحاظ کشاورزی تغذیه می‌کند و باعث رونق این منطقه است.

بنابراین گزارش، در حال حاضر تصویربرداری به نیمه رسیده و گروه مشغول ضبط تصاویر در دره کلیبر هستند.

تعدادی از عواملی که در ساخت فیلم همکاری دارند، عبارتند از:

تهیه‌کننده :سید محمدعلی سبط احمدی / کارگردان: رضا عباسی/ تصویربردار: امیرجوزدانی / محقق: رضا نوروزی/ صدابردار: محمد صالحی/ مدیرتولید: مرتضی کریمی/دستیار تصویر: حسین اسدی

جعفرآقا آکتور سینما، لطفا با لبخند وارد شوید، حال همه ما خوب است مستندهایی است که رضا عباسی در کارنامه هنری خود به ثبت رسانده است.

فیلم به سفارش شبکه مستند تهیه و تولید می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها