امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115052
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خانم «اینا مارسیو لیونیته» مدیرکل سیاسی وزارت امور خارجه لیتوانی که به دعوت همتای ایرانی و به منظور ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خانم «اینا مارسیو لیونیته» مدیرکل سیاسی وزارت امور خارجه لیتوانی که به دعوت همتای ایرانی و به منظور گفت‌وگو و رایزنی در تهران به سر می‌برد، با حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص مسائل و تحولات منطقه گفت‌وگو کرد.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در این دیدار ضمن استقبال از رایزنی بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و لیتوانی در مورد مسائل منطقه‌ای، با تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات منطقه بر مبارزه واقعی و حقیقی با تروریسم تاکید کرد.

امیرعبداللهیان اضافه کرد: با مسائل و تحولات منطقه باید واقع بینانه برخورد شود و چنانچه واقعیات منطقه در نظر گرفته نشود، تروریسم ریشه کن نمی‌شود.

وی با تاکید بر اصل مبارزه با تروریسم تصریح کرد: شیوه‌ها و اقدامات خودسرانه و خارج از چارچوب حقوق بین‌الملل برای مبارزه با تروریسم خسارت بار بوده و برای منطقه و نظام بین‌الملل هزینه خواهد داشت.

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به اهمیت احترام به حاکمیت دولت‌ها افزود:اینکه از یک طرف با تروریست‌ها مبارزه شود و همزمان دولت‌ها تضعیف شوند غیرقابل قبول می‌باشد و لذا ما نسبت به اقدامات و نتایج برنامه‌های ائتلاف ضد تروریسم که علیه داعش تشکیل شده، خوشبین نیستیم.

مدیرکل سیاسی وزارت خارجه لیتوانی نیز در این دیدار با اشاره به حضور فعال و موثر جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه، بر لزوم هماهنگی و گفت‌وگو با کشورمان در قبال این تحولات تاکید کرد.

وی اظهار داشت: منطقه در شرایط حساسی بسر می‌برد و لیتوانی برای درک صحیح از تحولات، رایزنی و گفت‌وگو با جمهوری اسلامی ایران را دنبال می‌کند.

وی با ابراز نگرانی از تقویت افراط گرایی و رشد تروریسم در منطقه افزود:لازم است که مشترکا با تروریست‌ها و اقدامات آنان در منطقه برخورد شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها