امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115058
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 71
محمدرضا محسنی‌ثانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد در ارتباط با موضع‌گیری اخیر دیوید کامرون در سازمان ملل اظهار کرد: از یاد نبریم که با ...

محمدرضا محسنی‌ثانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد در ارتباط با موضع‌گیری اخیر دیوید کامرون در سازمان ملل اظهار کرد: از یاد نبریم که با موضع‌گیری اخیر انگلیس نسبت به ایران در اجلاس سازمان ملل متحد، ایران نظر مثبتی نسبت به بازگشایی سفارت انگلیس در تهران ندارد و وزارت خارجه نمی‌تواند مجلس را به این زودی‌ها در این زمینه متقاعد کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: در مورد این موضوع تنها در صورتی ممکن است که با وزارت خارجه ایران در این زمینه به توافق برسند که وزارت خارجه ایران به اطمینان کامل در رابطه با احترام متقابل از سوی آنان دست یابد.

وی افزود: انگلیس باید به دولت و ملت ایران ثابت کند که با نیت کاملا صادقانه خواستار ایجاد سفارتخانه در ایران است و دیگر از هرگونه دسیسه و فتنه‌هایی که تاکنون نسبت به ایران روا داشته خبری نیست.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا سخنان ریاست جمهوری ایران در نشست خبری با رسانه‌های بین‌المللی در نیویورک می‌تواند در پیشرفت روند مذاکرات ایران با 1+5 با توجه به اینکه روحانی تأکید کرده که تحریم‌ها علیه ایران باید برداشته شود و ایران بدون غنی‌سازی توافق نمی‌کند، موثر واقع شود، گفت: اگر تیم مذاکره کننده مقابل ایران، از اصول و چارچوبی که در مذاکرات مطرح می‌شود عدول نکند، روند مذاکرات مطلوب پیش می‌رود و این در حالی است که تیم ایران نیز با توجه به منطق قوی خویش و با توجه به استدلالاتی که تاکنون اعمال کرده است در مذاکرات حضور یابد.

محسنی‌ثانی همچنین در پاسخ این سؤال که آیا حضور در دورهای بعدی مذاکرات می‌تواند به نفع ایران باشد با توجه به اینکه در هفتمین دور مذاکرات ایران با 1+5 نیز پیشرفت قابل ملاحظه‌ای مشاهده نشد؛ خاطرنشان کرد: تیم مذاکره کننده ایران کماکان با منطق و گفت‌وگو در مذاکرات حضور دارد چرا که خواهان روشن‌شدن این مطلب است که افکار عمومی متوجه زیاده‌خواهی کشورهای 1+5 شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: نکته حائز اهمیت این است که ایران میز مذاکره را ترک نمی‌کند چرا که تنها راه رسیدن به توافق جامع برای ایران حضور در این مذاکرات است و افرادی که معتقد به حضور نیافتن تیم مذاکره کننده ایران در سر میز مذاکره هستند، باید میز مذاکره را ترک کنند.

انتهای پیام/70005/صا40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار