امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۷:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115060
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ابراهیم کارخانه‌ای رئیس کمیته‌ هسته‌ای مجلس شورای اسلامی عصر امروز -شنبه- در مراسم

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ابراهیم کارخانه‌ای رئیس کمیته‌ هسته‌ای مجلس شورای اسلامی عصر امروز -شنبه- در مراسم رونمایی از نسخه فارسی کتاب «بحران ساختگی» نوشته محقق آمریکایی گرت پورتر که توسط انتشارات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ترجمه و چاپ شده، با اشاره به فعالیت هسته‌ای ایران گفت: استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای حق کشور ایران است و کسی نمی‌تواند ما را از این امر بازدارد.

وی با بیان اینکه تعداد زیادی از نیروگاه‌های هسته‌ای جهان متعلق به آمریکاست، ادامه داد: فرانسه 80 درصد و روسیه و ژاپن 30 درصد برق خود را از طریق این نیروگاه‌ها تهیه می‌کنند. ما عضو معاهده NPT شدیم تا بتوانیم همچون کشورهای عضو از این انرژی برای پیشرفت و توسعه علمی کشورمان استفاده کنیم.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی با ذکر این نکته که ایران گام‌های ابتدایی را در این زمینه برداشته است، خاطرنشان کرد: در هیچ کشوری به اندازه ایران بازرسی‌های سرزده و ناگهانی انجام نشده است، 7 هزار نفر روز بازرسی از تأسیسات هسته‌ای در تاریخ جهان کم‌سابقه‌ است که نشان دهنده شفافیت فعالیت هسته‌ای ایران است و باید از کشور ایران برای شفافیت خود در مسئله هسته‌ای تقدیر و تشکر به عمل بیاید.

کارخانه‌ای با بیان اینکه فناوری هسته‌ای در ایران برای مقاصد صلح‌آمیز طراحی شده است، عنوان کرد: آنان خود به این امر به طور کامل واقف هستند که همه فعالیت‌های هسته‌ای ایران شفاف و زیر نظر دوربین‌های آژانس است، اما به گفته مقام معظم رهبری دشمنی آنان نسبت به جمهوری اسلامی ایران امر اثبات شده‌ای است، چرا که آنان از این امر می‌ترسند که جمهوری اسلامی ایران با هویت دینی و اسلامی به اقتدار علمی دست پیدا کند.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی با اشاره به رشد بالای علمی در کشور، خاطرنشان کرد: هنگامی که جمهوری اسلامی ایران با سرعت میانگین 13 برابر جهان در زمینه علمی حرکت می‌کند و دانشمندان مرزهای علمی را در نوردیده‌اند، دشمنان به دنبال این هستند که در مقابل این حرکت علمی بایستند و مانع آن شوند چرا که همه دانش در همه رشته‌ها به صورت یک زنجیره پیوسته قرار دارد و ما نمی‌توانیم مرزی را در زمینه هسته‌ای مشخص بکنیم.

کارخانه‌ای با اشاره به گفته‌های صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی مبنی بر مانع‌تراشی دشمنان، تصریح کرد: ما توانستیم قدرتمندانه جلو برویم و قدرتمندانه راه را ادامه بدهیم و امیدواریم شاهد پیشرفت‌های شایانی در این زمینه باشیم تا بتوانیم در معادلات سیاسی منطقه و جهان گام‌های اساسی را برداریم کما اینکه اکنون به لطف خدا توانسته‌ایم در این زمینه موفق باشیم.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی در پایان عنوان کرد: کتاب «بحران ساختگی» نوشته گرت پورتر حقیقت نماد و تجلی همه متفکران و آزاداندیشان جهان در زمینه فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای ایران است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها