امروز : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۰۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115064
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در دیدار رییس جمهور گینه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در دیدار رییس جمهور گینه گفت: دو کشور می توانند مناسبات فیما بین را با شناسایی زمینه های همکاری بویژه در عرصه های اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی گسترش دهند.
روحانی با اشاره به تهدیداتی چون تروریسم و شیوع بیماری ابولا در افریقا تصریح کرد: کشور ما در چارچوب نهادهای بین المللی نظیر سازمان ملل متحد و صلیب سرخ جهانی در رفع مخاطرات که جان انسانهای بی گناه را تهدید می کند همکاری کرده است.
رییس جمهوری همچنین با اشاره به روند مذاکرات ایران با ۱+۵ در خصوص موضوع هسته ای از موضع گیری های گینه در سازمان ملل متحد در حمایت از ایران قدردانی و اظهار امیدواری کرد، طرفین با استفاده از فرصت بوجود آمده به توافق جامع نهایی دست یابند.
رییس جمهوری گینه نیز در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی دو کشور ، سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را به عنوان کشوری غیر متعهد که نه به شرق وابسته است و نه به غرب، ستود و گفت: ایران پیشرفتهای زیادی در عرصه های مختلف داشته است و می تواند در حوزه های مختلف بویژه در عرصه کشاورزی ، سدسازی و استخراج معادن به گینه کمک کند.
خوزه ماریو واز با تاکید بر اینکه از مستحکم شدن همکاریهای دوجانبه استقبال می کند، افزود: این همکاریها می تواند منافع دو کشور را بیش از پیش تامین کند و باید در عرصه های منطقه ای و بین المللی تقویت شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار