امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115065
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم امروز رونمایی از کتاب  «بحران ساختگی: داستان ناگفته هراس از ایران هسته‌ای» به قلم گرت پورتر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم امروز رونمایی از کتاب  «بحران ساختگی: داستان ناگفته هراس از ایران هسته‌ای» به قلم گرت پورتر نویسنده آمریکایی که از روزنامه نگاران به نام آمریکایی است، با حضور صاحب نظران و اندیسمندان این حوزه و همچنین نویسنده آمریکایی این کتاب برگزار شد.
شاید رونمایی از این کتاب در زمانی که مذاکرات ایران و کشورهای عضو 1+5 به نقطه حساسی رسیده است، بازگو کننده بحرانی باشد که با دروغ و نیرنگ طی سال ها برملت ایران تحمیل شد.

کتاب «پورتر» روایتی از همین بحران ساختگی است که دیر یا زود به انتها می رسد و البته به مثال قدیمی ها روسیاهی به ذغال می ماند.

*کتابی که مجری مراسم هم با آن آشناست

آغاز مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط  کریم منصوری قاری بین المللی آغاز شد و صندلی های جلوی سالن خبر از این می داد که برخی از مهمان های اصلی هنوز نرسیده اند.

پخش سرود مقدس جمهوری اسلامی هنوز به پایان نرسیده بود که «علی اکبر صالحی» رییس سازمان انرژی اتمی به همراه مدیر عامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; وارد سالن می شوند تا روال اصلی مراسم جدی تر از قبل ادامه یابد.

مرتضی حیدری مجری مراسم پس از آغاز مراسم و گفتن سخنانی که به صورت معمول بیان می شود به ذکر این نکته پرداخت کرد که خود نیز این را خوانده و نکات قابل توجهی را در آن دیده است.

*امید به زیاد شدن «پورترها»

بعد از سخنان ابتدایی مجری و البته خوش و بش گرم صالحی با پورتر نویسنده کتاب، سخنران اول مراسم پشت تریبون می رود تا علاوه بر خیر مقدم، گزارشی از نحوه انجام این پروژه را بیان کند.
این که چگونه شد که کتاب فوق ترجمه و به چاپ رسید. از فشار های ناصوابی که که به کشورمان وارد شد، گفت و امیدواری به این که روزنامه نگارانی همچون «پورتر» به افشای این فشارها بپردازند.

*هشدار به صالحی

صالحی سخنران بعدی مراسم بود که البته به عنوان رییس اصلی ترین سازمان متولی برنامه هسته ای ایران سخنرانی خود را شروع کرد.

صالحی هم به سال ها مقاومت ملت ایران در برابر فشارهای غرب اشاره کرد و این که چگونه آلودگی‌های وارداتی تا سالها به عنوان یک حربه علیه ملت ایران استفاده می‌شد.
گرچه سخنان رییس سازمان انرژی اتمی چندان طولانی نبود و بیشتر به ویژگی‌های سیاسی فشار علیه  برنامه هسته‌ای ایران می‌پرداخت،‌ اما سخنران بعدی کم کاری صالحی را جبران کرد.

*سخنان علمی

ابراهیم کارخانه‌ای رییس کمیته هسته ای مجلش شورای اسلامی سخنران بعدی بود که نطق بسیار جامعی درباره بحث ها و جنبه های علمی فناوری هسته ای کرد که با صدای فریاد وی تقریبا همراه می شد.

کارخانه در سخنان خود از بحث همجوشی هسته ای در ستارگان آغاز و تا تامین انرژی از طریق همجوشی هسته ای پیش رفت و حتما هم سخنرانی در حضور رییس سازمان انرژی اتمی درباره بحث های هسته ای اعتماد به نفس بالایی می خواهد.

* شلوغ‌ترین جای مراسم

گرت پورتر سخنران پایانی مراسم بود که بعد از تشکرو قدردانی به خاطر انتشاز کتابش خلاصه ای از آن را به طور کامل بیان کرد.

البته موضوع تخصصی آن سبب شد تا گاهی حواس حاضران در سالن پرت شود، اما هر بار صدای بلند پورتر باعث جلب شدن دوباره حواس‌ها می‌شد.
در نهایت، زمانی که سخنرانی آقای نویسنده به اتمام رسید، نوبت به رونمایی از کتاب شد که عملا اوج شلوغ کاری دوربین‌ها و گزارشگرانی بود که برای پوشش خبری حضور پیدا کرده بودند.

در این میان هم بازار گرفتن کتاب با امضا نیز حسابی داغ بود و برخی کتاب خود را با امضای پورتر می گرفتند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها