امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11507
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۷
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، پاپ فرانسیس اول اخیرا در سخنانی از فرهنگ «رفاه‌اندیشی» در میان مسیحیان و کاتولیک‌ها انتقاد کرد و گفت: زوج‌های مسیحی ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، پاپ فرانسیس اول اخیرا در سخنانی از فرهنگ «رفاه‌اندیشی» در میان مسیحیان و کاتولیک‌ها انتقاد کرد و گفت: زوج‌های مسیحی بیشتر از یک بچه نمی‌خواهند تا بتوانند خانه بخرند یا به رفاه‌های دیگری برسند.

وی افزود: چقدر از زوج‌ها هستند که فکر می‌کنند می‌توانند با دوست داشتن همدیگر را دوست داشته باشند و می‌گویند نه ما بیشتر از یک فرزند نمی‌خواهیم چون نمی‌توانیم فلان جا برویم، فلان چیز را بخریم.

به نوشته پایگاه خبری ایلاف، فرانسیس اول با انتقاد از این اندیشه‌ها تاکید کرد: فرهنگ «رفاه‌اندیشی» مسیحیان را تخدیر کرده و آنها در این مسئله غرق شده‌اند و نمی‌توانند به واقع به سمت عیسی مسیح حرکت کنند.

این سخنان پاپ فرانسیس اول در حالی مطرح می‌شود که در سال 2011 دولت واتیکان در بیانیه‌ای رسمی اذعان کرد که اسلام دارای بیشترین رشد در میان ادیان جهان است و اکنون جمعیت مسلمانان از جمعیت مسیحیان بیشتر شده است و در آن زمان واتیکان اعلام کرده بود که جمعیت مسلمانان 3 میلیون بیشتر از مسیحیان است و اینک در سال 2013 این جمعیت بیشتر از گذشته است.
 

* انتقاد واتیکان از تبعیض‌ها علیه مسیحیان در اروپا
 

در همین حال واتیکان همچنین در سه‌شنبه گذشته در گزارشی که توسط «دبیر شورای پاپی صلح و عدالت» منتشر کرد، از تبعیض علیه مسیحیان در اروپا انتقاد کرد!

انتقاد «مونسنیور ماریو توسو» از تبعیض علیه مسیحیان در مهمترین منطقه مسیحی‌نشین جهان اینگونه مطرح شده است: مسیحیان می‌توانند در خانه‌ها، در اذهان و در کلیساهای مخصوص عقاید خود را داشته باشند اما نمی‌توانند از اعتقادات خود در اماکن عمومی دفاع کنند.

این شخصیت مذهبی کاتولیک افزوده است: کسانی که از عقاید خود دفاع کرده‌اند با برخورد پلیس یا زندان مواجه شدند درحالی که این افراد مردم را از رفتارهای گناه‌آمیز نهی کرده و یا با اشاره به تعالیم انجیل از فعالیت غیراخلاقی و سکسی نهی می‌کردند.

وی همچنین از محاکمه این افراد در دادگاه‌ها نیز انتقاد کرده و گفته‌اند: گفت‌وگوهای خصوصی بین مردم از طریق شبکه‌های اجتماعی نیز به دلیلی برای شکایت از مدافعان مسیحیت شده است.

هر چند «توسو» به نمونه این دادگاه‌ها اشاره نکرده است اما گفته است: مسیحیان با این وضعیت دو راه پیش روی خود ندارند یا از دین خود خارج شوند و یا در برابر این تبعیض‌ها مقاومت کنند.

وی افزوده است: تبعیض علیه مسیحیان در جایی که دارای اکثریت هستند تهدیدی جدی است و باید با آن چون مبارزه با «یهودی ستیزی» و «اسلام‌هراسی» مبارزه کرد.

به گزارش فارس، به نظر می‌رسد جریان‌های ضدمسیحی و جریان‌های غیراخلاقی چون جریان همجنس‌گرا که اخیرا در نقاط مختلف اروپا با حمایت صهیونیست‌ها و دولت‌های اروپایی رواج یافته از عوامل شکل‌گیری تبعیض علیه مسیحیان در اروپا باشد.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها