امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115074
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
رجبعلی لباف خانیکی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در مشهد در حاشیه مراسم نواخته شدن زنگ گردشگری در دبیرستان آرمیتا مصلی‌نژاد با اشاره به وضعیت صنعت ...

رجبعلی لباف خانیکی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در مشهد در حاشیه مراسم نواخته شدن زنگ گردشگری در دبیرستان آرمیتا مصلی‌نژاد با اشاره به وضعیت صنعت گردشگری در خراسان رضوی و شهر مقدس مشهد، اظهار کرد: شهر مشهد شرایط خاصی دارد که گردشگری این شهر را متفاوت با سایر شهرهای کشور کرده است.

وی ادامه داد: وجود حرم مطهر امام رضا (ع) و مراجعه تعداد زیاد گردشگر مذهبی و زائر به شهر مشهد شرایط مشهد را متفاوت کرده است که همین مسئله سبب می‌شود نیازمند برنامه‌ریزی مناسب برای حضور گردشگران و زائران در مشهد باشیم.

لباف با بیان اینکه سازمان گردشگری هم به عنوان متولی در این سازمان و هم به عنوان دبیر ستاد سفر دو وظیفه مهم بر عهده دارد، تصریح کرد: ما به عنوان دبیر ستاد تمام تلاش خود را برای هماهنگی معاونت‌های مختلف به کار می‌بریم تا خدمتگذاری مناسبی را ارائه دهیم.

وی خاطرنشان کرد: در بخش متولی بودن گردشگری تأمین مکان‌ها و واحدهای اقامتی و جاذبه‌های توریستی را انجام می‌دهیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی به ورود زائران به مشهد اشاره کرد و گفت: تابستان امسال جزو سال‌های خوب گردشگری و سفر زائران به شهر مقدس مشهد بوده است.

لباف با تأکید بر اینکه گردشگری باید به جهانگردی تبدیل شود، اظهار کرد: نگاه ما به گردشگری نباید نگاه درون مرزی، بلکه باید یک نگاه فرامرزی باشد.

وی ادامه داد: مرزهای فرهنگی بین تمام مردم عالم، به استثنای کشورهایی که هم‌خو با ما نیستند باید برداشته شود تا دیگران به ایران سفر کنند و با فرهنگ کشور ما آشنا شوند و همچنین شرایطی فراهم شود تا مردمان خودمان نیز با فرهنگ‌های دیگر کشورها آشنا شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی تأکید کرد: برای تبدیل گردشگری به جهانگردی دستگاه‌های دیگر نیز باید با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همکاری کنند چون این کار نیاز به عزم تمام دستگاه‌ها دارد.

لباف در ارتباط با نقش جاذبه‌های گردشگری در افزایش ورود زائر به مشهد، عنوان کرد: واژه زائر باید به گردشگر مذهبی و یا گردشگر زیارت تغییر کند زیرا زائری که به مشهد می‌آید هدف نخست وی زیارت است و بعد از زیارت اوقات فراغت دیگری دارد که می‌خواهد به گردشگری و دیدن جاذبه‌ها بپردازد.

وی خطاب به مسئولان تصریح کرد: مسئولان استان باید مسئله گردشگری زائر را در نظر بگیرند و به گونه‌ای فرهنگ‌سازی کنند که زائر بتواند از سایر جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی خراسان که بسیار زیاد است بازدید کند.

لباف خاطرنشان کرد: فرهنگ گردشگری باید بر فرهنگ خانواده اثر بگذارد و اقتصاد گردشگری باید به سبد کالای خانواده‌ها برود.

انتهای پیام/70005/صا30/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها