امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۰۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115090
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، همایون هاشمی ظهر امروز در همایش علمی کاربردی معاونین مشارکت‌های مردمی بهزیستی کشور با اشاره به

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، همایون هاشمی ظهر امروز در همایش علمی کاربردی معاونین مشارکت‌های مردمی بهزیستی کشور با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی کشور در حال نوسازی است، اظهار کرد: باید برنامه‌ها، زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری سازمان بهزیستی بعد از 30 سال به روز و جدید شود.

وی افزود: زمان ثابت کرده است که سازمان‌ها پس از مدتی فعالیت فرسوده و از بین رفته و تاثیر خود را از دست می‌دهند که برای جلوگیری از آن باید سازمان نوسازی و فکرهای جدید وارد آن شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به ارائه 159 خدمت بهزیستی تصریح کرد: طبق بررسی‌های انجام شده 19 تا 25 درصد از فعالیت‌های بر عهده گذاشته بهزیستی کم‌بهره هستند و این مسئله باید در بهزیستی‌های استان‌ها نیز مورد بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه برخی از خدمات کلی نیاز استان‌ها نیست اما بابت آن اعتباراتی را دریافت می‌کنند، ادامه داد: باید با هوشیاری لازم بهزیستی این نیاز استانی خود را تشخیص دهند و گرنه به سمت مسیر انحراف می‌رود.

کارکنان بهزیستی باید دغدغه کمک به مردم داشته باشند

هاشمی گفت: با کمال تاسف در کشور ما بسیاری از مسائل زیر سایه سیاست و مسائل امنیتی قرار دارد، در حالی که بهزیستی و خدمات آن بررسی مسائل اجتماعی است و دولت فعلی دولت اجتماعی است که به ارتقای بهزیستی اهمیت می‌دهد.

وی با تاکید به این نکته که ادبیات در بهزیستی باید تغییر کند، بیان کرد: ما هنوز نتوانستیم ادبیات و مغز کلام در بهزیستی را برای مردم تفهمیم کنیم، در حالی که این ادبیات در مغز استخوان جامعه باید نهادینه شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه از سوی دیگر باید افرادی که در بهزیستی کار می‌کنند ویژگی‌های خاصی داشته و دغدغه بهزیستی داشته باشند، تصریح کرد: باید در مفهوم گزینش دقت بیشتری کرد و چشم‌انداز بهزیستی نیز اکنون به سمتی رفته است که افرادی که اهل خدمات‌دهی نیستند، ورود پیدا نکنند.

وی در بخشی از صحبت‌های خود به بحث مشارکت‌های معنوی مردم اشاره و افزود: باید مشخصه‌ای برای مددکاران بهزیستی تعریف شود و از خبرگان که خواهان مدد رساندن به نیازمندان هستند، کمک‌گیری شود.

دو قائم مقام جدید مشارکت‌ها و توانمندی به بهزیستی کشور اضافه شد

هاشمی با اشاره به چارت سازمانی و افزوده شدن دو ظرفیت توانمندسازی و مشارکت‌ها گفت: اخیرا ظرفیت‌های جدیدی در بهزیستی ایجاد شده است که به نوعی کار توسعه‌ای سازمان را به بلوغ می‌رسانند.

وی ادامه داد: دو قائم مقام در بخش بخش مشارکت‌ها و دیگری در بخش توانمندسازی مردمی منصوب شده‌اند که بخش توانمندسازی مردمی به امور مسکن، اشتغال و حمایت‌های مردمی می‌پردازد.

هاشمی تاکید کرد: باید وضع سازمان بهزیستی را بررسی و پهنه نفوذ اجتماعی را بیشتر کنیم تا سازمان به ارتقا برسد.

وی افزود: سازمان بهزیستی تاکنون فقط خدمات دهنده بوده است و باید پس از این بررسی شود که این سازمان چه خدماتی را می‌تواند دریافت کند تا از این سیاست خدمات دهنده صرف خارج شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور اضافه کرد: یکی از موارد مورد بررسی در این راستا برنامه راهبری و تدوین سند متعالی بهزیستی است که باید به زودی تهیه شود.

گفتنی است، در پایان از کتاب دانشگاه در نظام جامع اشتغال و کارآفرینی رونمایی شد.
انتهای پیام/63012/ب30/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها