امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۵:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115092
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار حوادث فارس، در ساعت یک بامداد روز 28 شهریور، از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره نزاع و درگیری دسته جمعی در خیابان میعاد ...

به گزارش خبرنگار حوادث فارس، در ساعت یک بامداد روز 28 شهریور، از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره نزاع و درگیری دسته جمعی در خیابان میعاد جنوبی ، به کلانتری 130 نازی آباد اعلام شد.

با حضور مأموران در محل و بررسی های اولیه مشخص شد که نزاع و درگیری میان فرزندان دو خانواده آغاز و در ادامه با دخالت دوستان طرفین گسترش پیدا کرده که طی آن 5 دستگاه خودرو پارک شده در محل تخریب و تعدادی از طرفین نیز بواسطه اصابت ضربات چاقو و سلاح سرد زخمی و روانه بیمارستان شده اند.

مأموران کلانتری 130 نازی آباد، با شناسایی تمامی شرکت کنندگان در نزاع و درگیری اقدام به دستگیری تمامی آنها کرده ، پرونده مقدماتی با موضوع "درگیری دسته جمعی ، تخریب عمدی ، اخلال در نظم عمومی و ایجاد رعب و وحشت" در دادسرای ناحیه 16 تهران ( دادسرای بعثت ) تحت رسیدگی قرار گفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده در دادسرای بعثت، از طریق بیمارستان محل درمان تعدادی از حادثه دیدگان این نزاع و درگیری به کلانتری 130 نازی آباد اعلام شد که یکی از این افراد بنام هوشنگ ( متولد 1363 ) ، به علت اصابت ضربه چاقو به ناحیه گردن فوت نموده است؛ بلافاصله پرونده با موضوع "نزاع و درگیری منجر به جنایت" تشکیل و پرونده با صدور قرار عدم صلاحیت و جهت ادامه رسیدگی به دادسرای امور جنایی ارسال شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "درگیری منجر به جنایت ( قتل عمد )" و به دستور شعبه دهم بازپرسی ویژه قتل ، متهمین جهت تحقیقات و شناسایی عاملین اصلی جنایت در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

با آغاز تحقیقات از طرفین درگیری مشخص شد که مقتول به طرفداری از برادر کوچکتر خود به در منزل یکی از اهالی محل بنام بهمن در یک کوچه پائین تر از محل زندگی مقتول مراجعه و در آنجا با بهمن و دو نفر از دوستان وی درگیر شده است.

در حالیکه بهمن و دوستانش در تحقیقات اولیه منکر هرگونه استفاده از سلاح سرد در درگیری شده و خود را بیگناه معرفی کرده بودند ، اما در ادامه تحقیقات و با حضور تعدادی از شاهدین صحنه جنایت و شناسایی متهمین از سوی آنها به ناچار لب به اعتراف گشوده و سرانجام در روز 5 مهر به آغاز درگیری منجر به جنایت ( قتل مقتول ) اعتراف کردند.

بهمن در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در روز 28 شهریور با برادر مقتول بنام حمید ( 21 ساله ) در داخل محل چشم تو چشم شدم ؛ زمانیکه درگیری لفظی ما بالا گرفت، برای دعوا با یکدیگر در داخل پارک محل قرار گذاشتیم و در آنجا با یکدیگر به شدت دعوا کردیم؛ هوشنگ ( برادر حمید ) پس از اطلاع موضوع و به طرفداری از برادرش به درب خانه ما مراجعه کرد و در حالیکه من و دوستانم قصد داشتیم تا به پارک برویم با آنها درگیر شد ". 

با شناسایی دو دوست بهمن بعنوان عاملین اصلی درگیری ، آنها نیز در تحقیقات پلیسی به مشارکت در نزاع و درگیری اعتراف و عنوان داشتند: "برای برداشتن قلیان به درب خانه ی بهمن مراجعه کردیم ؛ زمانیکه بهمن به داخل خانه رفته بود ، برادر حمید به درب خانه بهمن آمد و با صدای بلندی پرسید "چه کسی برادرم را زده است ؟ "؛ در حالیکه هوشنگ تصور می کرد موتور متعلق به بهمن است ، موتور را برداشت و به سمت انتهای کوچه حرکت کرد ".

یکی از دوستان بهمن بنام آرش در اظهاراتش به کاراگاهان گفت: برای باز پس گرفتن موتور به دنبال هوشنگ ( مقتول ) رفته و از او درخواست کردم تا موتور را بازپس بدهد اما او ضربه سیلی به صورتم و در ادامه یک ضربه سر نیز به سرم زد که همین موضوع باعث آغاز درگیری شد؛ در همین زمان، رضا نیز به کمک من آمد و چند ضربه چاقو به سمت هوشنگ پرتاب کردیم که ناگهان هوشنگ بر روی زمین افتاد و ما نیز از داخل کوچه به سمت خانه بهمن فرار کردیم.

در ادامه تحقیقات مشخص شد که تعدادی از دوستان هوشنگ که شاهد صحنه چاقو خوردن وی بودند، موضوع را به خانواده هوشنگ اطلاع داده و پس از آن به درب خانه بهمن که بهمراه دوستنانش در داخل خانه پناه گرفته بود مراجعه و در آنجا با حضور تعدادی از اعضای خانواده و دوستان طرفین، نزاع و درگیری شدت پیدا می نماید.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به شناسایی عاملین اصلی جنایت ، قرار بازداشت موقت برای هر سه متهم اصلی پرونده صادر و متهمین جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها