امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115093
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار حوادث فارس، در روز 25 اردیبهشت امسال خانمی با مراجعه به کلانتری 150 تهرانسر به مأموران اعلام کرد: به عنوان مسافر سوار یک دستگاه ...

به گزارش خبرنگار حوادث فارس، در روز 25 اردیبهشت امسال خانمی با مراجعه به کلانتری 150 تهرانسر به مأموران اعلام کرد: به عنوان مسافر سوار یک دستگاه خودرو پراید با 3 سرنشین شدم؛ یکی از مسافران از بنده تقاضای خرید طلاجات نمود و در قبال آن 4 اسکناس خارجی تحویل داد اما پس از مراجعه به صرافی متوجه شده است که هر چهار اسکناس خارجی، تقلبی است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "جعل و کلاهبرداری"، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکیه پس از حضور در پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت 14، در شهرک دریا بعنوان مسافر سوار یک دستگاه خودرو پراید سفید با دو سرنشین شدم.

چند ده متر جلوتر از محل سوار شدن بنده ، مسافر دیگری سوار ماشین شد؛ لهجه این مسافر بگونه ای بود که به نظر می رسید از اتباع کشورهای خارجی است.

پس از طی نمودن مسافتی و در حالیکه این مسافر در صندلی جلو نشسته بود ، این شخص طلب خربد انگشتر طلای از راننده را نمود و راننده نیز پس از گرفتن مقداری پول خارجی، انگشتر طلای خود را تحویل داد و وانمود کرد که پول خوبی بابت فروش طلا، از تبعه خارجی گرفته است.

به پیشنهاد راننده مبنی بر اینکه این شخص (مسافر خارجی ) پول خوبی بابت خرید انگشتر داده مرا ترغیب به فروش طلا و جواهرات همراهم کرد و من نیز به اصرار راننده، دستبند، گردنبند و انگشتر خود به ارزش تقریبی 7 میلیون تومان را فروخته و مسافر خارجی نیز مقداری ارز خارجی به من تحویل داد و من در میدان شیر پاستوریزه پیاده شدم.

حتی در زمان پیاده شدن از ماشین، راننده از من طلب شیرینی معامله را نمود و من نیز به تصور اینکه طلا و جواهرات خود را به مبلغ خیلی خوبی فروخته ام چند هزار تومان تحت عنوان شیرینی به راننده پرداخت کردم و بلافاصله برای تبدیل اسکناس های خارجی به پول [ رایج کشور ] به صرافی مراجعه کردم؛ در داخل صرافی بود که متوجه شدم تمامی اسکناس های خارجی تقلبی است.

با توجه به شیوه و شگرد کلاهبرداری، کارآگاهان با بررسی شکایت های مشابه موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگانی خانمی شدند که همگیشان به شیوه ای مشابه، مورد سرقت طلا و جواهرات قرار گرفته بودند.

در ادامه رسیدگی به پرونده و با انجام چهره نگاری و بررسی بانک اطلاعات مجریمن سابقه دار، سه عضو یک خانواده ( دو برادر و فرزند یکی از آنها ) به عنوان سارقین حرفه ای و سابقه داری شناسایی شدند که برابر سوابق دستگیری، هر سه نفر آنها آخرین بار در خرداد سال گذشته به اتهام همین شیوه و شگرد سرقت و کلاهبرداری ، توسط پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر و روانه زندان شده بودند.


 
شعبان (47 ساله) ، مکرالدین (43 ساله) و مهران (27 ساله و فرزند شعبان) از سارقین سابقه دار و حرفه ای هستند که از سال 80 تاکنون به اتهام ارتکاب جرایم مختلف کلاهبرداری، استفاده از اسکناس های رایج خارجی تقلبی، تحصیل متقلبانه طلاجات، نزاع و درگیری، استفاده از اسناد مجعول، تخریب اموال عمومی و ...، بارها دستگیر و روانه زندان شده و پس از آخرین دستگیری از سوی پایگاه نهم پلیس آگاهی ، با تأمین قرار از زندان خارج ، متواری و سرقت های خود را اینبار در بزرگراه های منتهی به شهر تهران (شرق و غرب تهران) و همچنین شهرستان های اطراف تهران از سر گرفته بودند.

سرهنگ کارآگاه داوود مرادی، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق متهمین در ارتکاب سرقت های مشابه و متواری شدن آنها از مخفیگاهشان در منطقه شهر قدس، اقدامات پلیسی جهت شناسایی آخرین مخفیگاه آنها در دستور کار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و نهایتا مخفیگاه هر سه متهم در منطقه قلعه حسن خان شناسایی و هر سه آنها، دستگیر و به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

وی افزود: با توجه به تعدد مالباختگان زنی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری و سرقت طلا و جواهرات قرار گرفته و شناسایی تعدادی از شکات، قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و هر سه متهم جهت تحقیقات و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند.

لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری و سرقت قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمان به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها