امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115096
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روابط عمومی، علی فرهادی معاون علم و فناوری مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران گفت: در سده معاصر با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روابط عمومی، علی فرهادی معاون علم و فناوری مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران گفت: در سده معاصر با توجه به سیطره فضای فکری غربی به ویژه در حوزه معماری مدرن و بین الملل ، بر اندام معماری شرقی چنگ زده و باعث بوجود آمدن الگوی التقاطی شده است. 

وی عنوان کرد: در این حوزه ضرورت بازگشت به اصول و زمینه‌های محیطی و کالبدی انسان شرقی نظیر عقاید پیش شهرسازان فرهنگ گرا به شدت احساس می‌شود.

معاون علم و فناوری مرکز در این خصوص خاطر نشان کرد: ژاپن بعنوان یکی از پایه‌های تمدن مشرق زمین در این رجعت، گامهای موفق آمیزی با نگاه به وحدت در منظر برداشته است که لازم است ما نیز بعنوان خسارت دیدگان هجوم تفکر غربی بر معماری غنی و بومی خویش، سعی در بازسازی بنیان‌های معماری زمینه گرا که پاسخگوی نیازهای واقعی هر جامعه‌ای است، داشته باشیم.

فرهادی اظهار داشت: در همین راستا مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران با دعوت از تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی ، اعضای هیات‌های علمی دانشگاه و صاحبنظران حوزه معماری و شهرسازی نشست تخصصی تجارب مشترک ایران - ژاپن در معماری و مدیریت شهری را با هدف تبادل و اشتراک گذاری تجربیات در تاریخ 15 مهر ماه 1393 در سالن ایوان شمس برگزار می‌کند.

وی افزود: در این نشست تخصصی آقای تویو ایتو معمار برجسته ژاپنی سخنرانی می‌کند و تجارب مشترک دو کشور فرهنگ گرای ایران و ژاپن و هم چنین چالش‌های پیش روی دستیابی به مقوله زمینه گرایی فرهنگی در معماری را بررسی می‌کنند‌.

لازم به ذکر است که در این نشست تخصصی نگاهداری رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران و هم چنین سفیر کشور ژاپن در ایران نیز سخنرانی خواهند کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها