امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115098
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 138
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، محمود گنجی‌فرد ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: طرح تحول نظام سلامت از 15 ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، محمود گنجی‌فرد ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: طرح تحول نظام سلامت از 15 اردیبهشت ماه سال جاری در تمامی کشور و از جمله خراسان جنوبی آغاز شده است.

وی با بیان اینکه این طرح هفت محور اساسی دارد، تصریح کرد: اگر این محورها به طور کامل و مطابق با برنامه‌ریزی وزارت بهداشت اجرایی شود، به طور تقریبی تمامی چالش‌های اصلی نظام درمان حل می‌شود.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، کاهش میزان پرداختی بیماران بستری در بیمارستان‌های دولتی را از برنامه‌های اصلی این طرح عنوان کرد  گفت: در این راستا میزان پرداختی بیماران شهری به 10 درصد و روستاییان نیز به 5 درصد هزینه‌های درمان کاهش پیدا کرده است.

شرکت 64 پزشک در برنامه ماندگاری پزشک در مناطق محروم

گنجی‌فرد با بیان اینکه حمایت از ماندگاری پزشک در مناطق محروم از برنامه‌های دیگر طرح تحول نظام سلامت است، یادآور شد: در حال حاضر حدود 270 منطقه به عنوان مناطق محروم شناسایی شده که متخصصان برای ماندگاری در آن رغبتی ندارند.

وی اضافه کرد: تاکنون 64 نفر از پزشکان در برنامه ماندگاری پزشک در مناطق محروم استان شرکت کرده‌اند.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به حضور پزشکان متخصص مقیم، تصریح کرد: در این برنامه از 19 رشته مجاز، طبق دستورالعمل در هشت رشته تخصصی در بیمارستان‌های استان مقیم هستند.

گنجی‌فرد، ارتقاء کیفیت خدمات ویزیت را از برنامه‌های دیگر این طرح دانست و افزود: طبق این برنامه، کلینیک‌های ویژه، دانشجویی و دولتی سامان‌دهی می‌شوند.

وی با اشاره به ارتقاء کیفیت هتلینگ بیمارستان‌ها در طرح تحول نظام سلامت، یادآور شد: از ابتدای اجرایی شده این طرح تاکنون، میزان مراجعه بیماران به درمانگاه‌های تخصصی بیمارستان‌ها خراسان جنوبی 40 درصد افزایش یافته است.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: در این برنامه بازسازی و نوسازی فضای فیزیکی بیمارستان‌ها برای اخذ رتبه سه در طول شش ماه که منجر به رضایتمندی مردم از ارائه خدمات می‌شود، انجام شده است.

گنجی‌فرد با اشاره به اینکه ایران با داشتن 54 درصد سزارین در رتبه دوم دنیا و رتبه نخست منطقه قرار دارد، گفت: کاهش میزان سزارین‌ها و افزایش میزان زایمان‌های طبیعی از برنامه‌های دیگر طرح تحول نظام سلامت بوده است.

مرکز جامع بیماران خاص استان به زودی راه‌اندازی می‌شود

وی یادآور شد: قبل از اجرای برنامه ترویج زایمان طبیعی، میزان سزارین در خراسان جنوبی 43 درصد بود که با اجرایی شدن این برنامه، این میزان حدود سه درصد کاهش پیدا کرده است.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اضافه کرد: از ابتدای آغاز طرح تحول سلامت تاکنون تعداد 2 هزار و 783 مورد زایمان طبیعی و تعداد یک‌هزار و 832 مورد سزارین در بیمارستان‌های خراسان جنوبی انجام شده است.

گنجی‌فرد، برگزاری کارگاه آموزشی طرح تحول نظام سلامت، تشکیل هفت تیم نظارتی برای پایش و ارزیابی برنامه‌ها را از جمله اقدامات دیگر انجام شده در راستای اجرایی کردن این طرح اعلام کرد.

وی با بیان اینکه سامان‌دهی وضعیت بیماران خاص یکی از برنامه‌های دانشگاه است، تصریح کرد: در حال حاضر تمامی اقدامات مورد نیاز مرکز جامع بیماران خاص خراسان جنوبی انجام شده و این مرکز ظرف دو هفته آینده راه‌اندازی می‌شود.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خاطر نشان کرد: انجام پیوند کلیه در دانشگاه و تسهیل برای راه‌اندازی بیمارستان‌های خصوصی در استان برنامه‌های دیگر دانشگاه در آینده است.

انتهای پیام/69022/ذ40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها