امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115116
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در عشق‏‌آباد، «رسول اسماعیل‌زاده» رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از استقبال مناسب بازدیدکنندگان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در عشق‏‌آباد، «رسول اسماعیل‌زاده» رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از استقبال مناسب بازدیدکنندگان ترکمنی از نمایشگاه کتاب عشق‌آباد خبر داد.

وی امروز در پایان این نمایشگاه در سخنانی گفت: در سال گذشته در ایران، 14 هزار عنوان کتاب منتشر شده که سهم ناشران شهرستانی 5 هزار و مابقی به ناشران تهرانی تعلق داشته‌ است.

وی افزود: بر اساس رده‌بندی دیوبی به ترتیب موضوعات کمک آموزشی، علوم انسانی، علوم عملی و ادبیات،بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌ است. کتاب‌های کمک آموزشی با 10 هزار عنوان رکورددار است و این در حالی است که در ایران 4 میلیون دانش‌آموز در حال تحصیل می‌باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بر اساس آخرین آمار هشت هزار و نصصد ناشر در سطح کشور وجود دارد و علاوه بر این پیشرفت صنعت چاپ و صحافی بی‌سابقه است.

اسماعیل‌زاده افزود: نفیس ترین کتاب‌ها با صحافی عالی و کاغذ مناسب با ارزانترین قیمت در ایران تولید می‌شود و در مقایسه ارزانترین کشورهای جهان در زمینه چاپ کتاب، ایران ده برابر ارزانتر از سایر کشورها  می‌باشد.

رایزن فرهنگی ایران در پایان سخنرانی خود اعلام کرد: از شما می‌خواهم از فرصت پیش آمده استفاده کرده و در نمایشگاه بین‌المللی تهران شرکت کنید.

همچنین وی افزود، برای چاپ کلیه کتاب‌های نفیس و درسی در تیراژ بالا با قیمت نازل در ایران اعلام آمادگی می‌کنیم.

گفتنی است که همایش بین‌المللی کتاب ترکمنستان در حاشیه نهمین نمایشگاه بین‏‌المللی کتاب و صنعت چاپ و انتشارات ترکمنستان با حضور غرفه رایزنی فرهنگی کشورمان در «عشق‌‏آباد» و جهاد دانشگاهی ایران در محل قصر نمایشگاهی عشق آباد پایتخت کشور ترکمنستان برگزار شد.

در نهمین نمایشگاه بین‏‌المللی کتاب عشق‌‏آباد که با نام «کتاب راه برای همکاری و پیشرفت» دایر شد، حدود 200 نماینده از 30 کشور دنیا از جمله غرفه رایزنی فرهنگی سفارت ایران در عشق‌آباد و نیز غرفه «جهاد دانشگاهی» کشورمان حضور داشته و محصولات و توانمندی‌های خود را به نمایش گذاشتند.

از سوی دیگر، شب گذشته مراسم اختتامیه نمایشگاه بین‏‌المللی کتاب عشق‌‏آباد برگزار شد و به غرفه رایزنی فرهنگی سفارت ایران و غرفه جهاد دانشگاهی لوح ویژه تقدیر و افتخاری به عنوان یکی از بهترین غرفه‌های این نمایشگاه اعطا شد.

حضور غرفه رایزنی فرهنگی سفارت ایران و غرفه جهاد دانشگاهی در نمایشگاه بین‌‏المللی کتاب عشق‌آباد در حالی است که رئیس مجلس ترکمنستان، معاون رئیس جمهور ترکمنستان در امور فرهنگی، وزیر فرهنگ و نیز سایر مقامات عالی‌رتبه فرهنگی،علمی، دانشگاهی و اجتماعی به صورت ویژه از غرفه های ایرانی بازدیدی را به عمل آوردند.

در پایان اسماعیل زاده رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در عشق‏ آباد، ضمن ارزیابی مثبت استقبال از غرفه‌های ناشران ایرانی و رایزنی فرهنگی ایران گفت: حضور گسترده مردم در نمایشگاه بین المللی کتاب عشق آباد و نیز بازدیدهای گسترده محافل دانشجویی، علمی،فرهنگی، پژوهشی و تحقیقاتی ترکمنستانی و نمایشگاه کشورهای خارجی گواهی دیگر بر آن بود که مردم ایران و ترکمنستان از اشتراکات فراوان تاریخی، فرهنگی و سنتی برخوردار هستند و مردم 2 کشور دوست و همسایه این پیوندها را حفظ کرده‌اند.

وی افزود: علاقه بازدید کنندگان به محصولات ناشران کشورمان در موضوعات مختلف علمی، فرهنگی، تاریخی و ادبی، پیشنهادات همکاری در صنعت چاپ و انتشارات و نیز بازدید مقامات عالی رتبه دولت بخصوص رئیس مجلس، معاون رئیس جمهور در امور فرهنگی، وزیر فرهنگ، روسای سازمان های دولتی، اجتماعی، فرهنگی و دانشگاهی از دیگر ویژه‌گی‌های نمایشگاه مذکور و استقبال از غرفه‌های ایرانی بود.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها