امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115117
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک، به نقل از پایگاه خبری «zakon.kz»، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه و نورسلطان نظربایف رئیس‌جمهور ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک، به نقل از پایگاه خبری «zakon.kz»، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه و نورسلطان نظربایف رئیس‌جمهور قزاقستان در یازدهمین انجمن همکاری منطقه‌ای بین 2 کشور در تاریخ هشتم مهر (30 سپتامبر) در شهر «آتیرائو» با یکدیگر دیدار می‌کنند.

به گفته این منبع، در این ملاقات توجه ویژه‌ای به چشم‌انداز گسترش تجارت و همکاری‌های اقتصادی میان مسکو و «آستانه» اختصاص می‌یابد. 

بنابر اعلام کرملین، در جلسه دو جانبه سران کشورها، یک جلسه عمومی و همچنین امضای اسناد مشترک در دستور کار قرار دارد.

علاوه بر این با توجه به فعالیت اتحادیه گمرکی، آمادگی برای مشارکت روسیه و قزاقستان در اقدامات چندجانبه در «مینسک» پایتخت بلاروس در تاریخ 10 اکتبر، نیز برنامه‌ریزی شده است.

محور انجمن آتیرائو، نوآوری در زمینه منابع هیدروکربن عنوان شده است و در میان شرکت‌کنندگان وزرای کلیدی و مدیران ارگان‌های روسیه و قزاقستان و بخش‌های خصوصی 2 کشور حضور دارند.

برگزاری این انجمن در حالی است که نشست قبلی در این رابطه در شهر «یکاترینبورگ» روسیه در سال 2013 برگزار شد و معاهده جامعی بین روسیه و قزاقستان به امضا رسید.

به گفته کارشناسان، این انجمن می‌تواند در فعال‌ساختن پتانسیل همکاری بین 2 کشور بویژه در حوزه همکاری‌های منطقه‌ای و مرزی به عنوان یک عنصر کلیدی عمل کند.

این مسئله در حالی است که روسیه در حوزه مبادلات کالا، جایگاه نخست را در قزاقستان داشته و حجم مبادلات بین 2 کشور در سال گذشته به حدود 23/5 میلیارد دلار می‌رسد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها