امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۲:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115132
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر انرژی روسیه بر دور جدید مذاکرات برای حل اختلافات مسکو، کی‌یف و اتحادیه اروپا بر سر ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر انرژی روسیه بر دور جدید مذاکرات برای حل اختلافات مسکو، کی‌یف و اتحادیه اروپا بر سر بهای گاز خبر داد.

الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه در گفتگوی روز شنبه با شبکه روسیا 24 گفت: ما اخیرا در حال طرح پیشنهادات از سوی طرفین در موضع بهای گاز بوده‌ایم و برخی اوقات آنچه شفاهی و کلامی تفسیر می‌شود با آنچه نوشته و کتوب می‌شود تفاوت دارد.«

این مقام روس افزود: «طی چند روز آینده هرکدام از طرف‌های روس، اوکراینی و کمیسیون اروپا توافق نوشته شده را تحویل خواهد گرفت و ما توافق کردیم که پنجشنبه یا جمعه هفته آینده درباره بسته نهایی توافق دیدار کنیم.»

اختلافات گازی بین روسیه و اوکراین به دنبال تنش‌ها بین دو کشور به ویژه پس از سرنگونی دولت ویکتور یانوکوویچ تشدید شد تا جایی که مسکو تهدید به قطع صادرات گاز به کی‌یف کرد؛ مقامات روسیه همچنین بارها اعلام کرده‌اند که اوکراینی‌ها باید بدهی‌های قبلی خود را پرداخت کنند.

تاکنون چندین دور گفتگوها بین روسیه، اوکراین و کمیسیون اروپا در پایتخت‌ها و بروکسل انجام شده تا اختلافات گازی بین طرف‌ها حل شود و این گفتگوها همچنان ادامه دارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار